Abyśmy byli jedno

Różańcowy Opłatek
14/01/2019
Chociaż wiele nosi imion – jest tylko Jedna
30/01/2019
Różańcowy Opłatek
14/01/2019
Chociaż wiele nosi imion – jest tylko Jedna
30/01/2019
Pokaż wszystko

Abyśmy byli jedno

Co roku w dniach od 18 do 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra, a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań z całego świata trwają na modlitwie o jedność. Pierwszy taki modlitewny tydzień zorganizowano ponad sto lat temu – w 1908 roku. Tegorocznym hasłem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: „Dąż do sprawiedliwości”.

Można powiedzieć, że ta inicjatywa jest odpowiedzią na przejmujące wezwanie, jakie sam Jezus skierował do Boga Ojca w Wieczerniku, tuż przed swoją Męką: „aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, (…) by świat uwierzył” (J 17, 21).

W tej modlitwie Pan Jezus dwukrotnie mówi jaki jest cel tej jedności: aby świat uwierzył. Cała wspólnota Chrystusowego Kościoła i każdy chrześcijanin musi więc żyjąc miłością i jednością dążyć do sprawiedliwości, bo tylko wtedy wiarygodna będzie nasza wiara.

Jedność jest „darem” Boga Ojca. W ufnej modlitwie prośmy więc o nią dla całego Kościoła, abyśmy dzięki niej mogli zwalczać niesprawiedliwość i odpowiadać na potrzeby jej ofiar.

Kapelan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *