Adwent ’19 – odliczamy

ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
16/12/2019
ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
22/12/2019
ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
16/12/2019
ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
22/12/2019
Pokaż wszystko

Adwent ’19 – odliczamy

Adwent ’19 – odliczamy

Święta Narodzenia Pańskiego zbliżają się wielkimi krokami. Większość z nas już chyba zaczęła odliczanie dni do spełnienia się tego, na co czekaliśmy. Ale na co czekaliśmy???

Jakże rozbieżne są nasze ludzkie oczekiwania i pragnienia związane ze świętami Narodzenia Pana Jezusa? A ile z nich nie wykracza poza to, co przyziemne i nijak się ma do tej chrześcijańskiej nadziei, która winna być wiodącą w czasie Adwentu. Oczekiwanie chrześcijanina powinno być tożsame z nadzieją na przyjście Pana! Wszystkie najprostsze znaki, symbole i okoliczności, które nam towarzyszą choćby takie jak ubieranie choinki, wspólne zasiadanie do stołu i kolędowanie, czy nawet obdarowywanie się prezentami powinny uświadamiać nam, że pośród nas jest Emmanuel – Bóg z nami. Nie możemy żyć tak, jak gdyby najważniejsze było to, co zyskamy tutaj, na ziemi.

Nie zmarnujmy więc tych ostatnich dni. Przygotujmy się nie tylko zewnętrznie ale przede wszystkim duchowo do tych ważnych w naszym życiu dni. Skorzystajmy z sakramentu spowiedzi, weźmy do serca te słowa refleksji, które daje nam Kościół.

Uczymy się prawdziwego, chrześcijańskiego oczekiwania – postawy otwarcia na dar, który jest większy, niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Bóg sam się nam daje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *