Aktualności

Dzieci z Bielska Białej w pustelni

Dnia 17 maja 2024 roku uczniowie klasy 6d ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Bielsku-Białej, pod opieką swojej wychowawczyni pani Anny Kuźmy, odwiedzili Pustelnię Złotego Lasu w Rytwianach. Wycieczka była pełna fascynujących atrakcji, które przybliżyły dzieciom zarówno historię tego miejsca, jak i życie zakonników kamedułów.

Uczniowie odwiedzili muzeum poświęconym serialowi „Czarne Chmury". Największą atrakcją okazała się możliwość odegrania jednej ze scen z serialu, co sprawiło dzieciom ogromną radość i pozwoliło poczuć się jak prawdziwi aktorzy.

Kolejnym ciekawym przystankiem była krypta Opalińskich, gdzie uczniowie dowiedzieli się o historii tej szlacheckiej rodziny, która miała duży wpływ na rozwój Rytwian. Krypta, będąca miejscem pochówku członków rodu, zrobiła na dzieciach duże wrażenie i wzbogaciła ich wiedzę o historii Polski.

Następnie uczniowie poznali życie kamedułów – zakonników prowadzących surowe, kontemplacyjne życie. Przewodnik opowiedział o regułach zakonu, codziennych obowiązkach mnichów oraz duchowej głębi ich życia. Dzieci miały okazję zobaczyć wnętrza klasztoru, co pomogło im zrozumieć, jak wygląda życie w odosobnieniu i modlitwie.

Po zakończeniu zwiedzania, uczniowie odwiedzili sklepik kamedulski. Na zakończenie pełnego wrażeń dnia, delektowały się pysznymi lodami, co było doskonałym zwieńczeniem wycieczki.

Wycieczka do Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach była niezapomnianym przeżyciem dla uczniów klasy 6d. Była to nie tylko wartościowa lekcja historii i religii, ale także świetna okazja do integracji i wspólnego spędzenia czasu.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wycieczki oraz do odwiedzenia Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach – miejsca pełnego spokoju, historii i duchowej głębi.


Dojazd

Zobacz, jak do nas dojechać

Pustelnia Złotego Lasu zlokalizowana jest 3 km na wschód od miejscowości gminnej Rytwiany, w powiecie staszowskim (woj. świętokrzyskie). Rytwiany leżą w ciągu drogi wojewódzkiej 764 w odległości ok. 5 km od Staszowa i 14 km od Połańca.


Tarcza Finansowa 2.0 Funduszu Rozwoju dla Mikro, małych i średnich firm

© 2024 Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by lemonpixel booking by hotres

left
right
Dorosłych
-
+
Zamknij