Aktualności

Bóg naszym przewodnikiem

Bóg jest naszym przewodnikiem, który ogarnia nas swoim światłem na wiele różnych sposobów. Jego światło jest obecne nie tylko w chwilach radości i sukcesu, ale przede wszystkim w momentach, gdy nasze życie staje się mroczne i pełne trudności. To właśnie wtedy, gdy ogarnia nas ciemność, Jego obecność staje się najbardziej niezbędna.

W mrokach naszego życia często nie dostrzegamy Jego światła, ale to nie oznacza, że Bóg nas opuszcza. On jest zawsze z nami, nawet w najciemniejszych chwilach, i stara się oświetlać nasze ścieżki. Często jednak nie zdajemy sobie z tego sprawy, bo nasze serca i umysły są zbyt skupione na własnych problemach i lękach.

Bóg nie jest Bogiem gniewu, który ciska pioruny, gdy nasze życie nie układa się tak, jakbyśmy tego chcieli. On jest Bogiem miłości, który z cierpliwością i troską stara się nas prowadzić przez najtrudniejsze chwile. Jego światło nie jest surowym osądem, ale delikatnym, kojącym promieniem nadziei, który przenika przez najgęstsze ciemności.

Czy jednak zawsze pozwalamy Bogu, by rozświetlał nasze ciemności? Czy otwieramy się na Jego światło i dajemy Mu szansę, by nas prowadził? To pytania, które każdy z nas powinien sobie zadać. Nasza wiara i zaufanie do Boga są kluczowe, by Jego światło mogło nas ogarnąć i przynieść pokój, nawet w najbardziej burzliwych momentach naszego życia.

Zachęcam do refleksji i otwarcia serca na Boże światło. Niech Jego obecność będzie dla nas źródłem siły i nadziei, niezależnie od tego, jakie wyzwania przyniesie nam życie. Bóg jest z nami zawsze, a Jego światło jest gotowe, by rozproszyć każdą ciemność, jeśli tylko Mu na to pozwolimy.


Dojazd

Zobacz, jak do nas dojechać

Pustelnia Złotego Lasu zlokalizowana jest 3 km na wschód od miejscowości gminnej Rytwiany, w powiecie staszowskim (woj. świętokrzyskie). Rytwiany leżą w ciągu drogi wojewódzkiej 764 w odległości ok. 5 km od Staszowa i 14 km od Połańca.


Tarcza Finansowa 2.0 Funduszu Rozwoju dla Mikro, małych i średnich firm

© 2024 Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by lemonpixel booking by hotres

left
right
Dorosłych
-
+
Zamknij