Aktualności

Dobiegł końca kurs "Szkoła Pisania Ikon"

Dobiegł końca kurs "Szkoła Pisania Ikon" w ramach naszego Uniwersytetu. W piątkowe popołudnie 21 czerwca 2024r. 10 absolwentów otrzymało pamiątkowe certyfikaty ukończenia 210 godzinnego kursu z rąk rektora ks. Wiesława Kowalewskiego.

Wszyscy napisali ikonę Wniebowstąpienie Pańskie (30 x 30 cm) odwzorowując według oryginalnego malarstwa autorskiego Mistrza ikony z XV w. z Radruża.

Odbyły się 4 zjazdy od maja do czerwca br.

Poranna Msza święta z intencją dziękczynną za ten dobry czas, kapłanów, organizatorów, uczestników i wykładowców została odprawiona przez kapelana pustelni ks. Jacka Palucha.

Gratulacje i podziękowania z uznaniem dla wszystkich uczestników przekazał ks. Wiesław Kowalewski, Solomiia Tymo - dyrektor Szkoły i wykładowca teologii ikony, Sofiya Bilyk - wykładowca zajęć praktycznych w technice tempery jajecznej i Agnieszka Zwierzyńska - koordynatorka projektu.

Kolejne kursy w przyszłym 2025 roku w ramach działań Uniwersytetu Ludowego, jednak tym razem znacznie krótsze - 2 cykle 45 godzinne, każdy z udziałem 10 uczestników.

Serdecznie polecamy i zapraszamy.

Więcej o zakończonym kursie można przeczytać i obejrzeć galerię zdjęć pod linkiem https://pustelnia.com.pl/szkola-pisania-ikon-o-nas
Dojazd

Zobacz, jak do nas dojechać

Pustelnia Złotego Lasu zlokalizowana jest 3 km na wschód od miejscowości gminnej Rytwiany, w powiecie staszowskim (woj. świętokrzyskie). Rytwiany leżą w ciągu drogi wojewódzkiej 764 w odległości ok. 5 km od Staszowa i 14 km od Połańca.


Tarcza Finansowa 2.0 Funduszu Rozwoju dla Mikro, małych i średnich firm

© 2024 Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by lemonpixel booking by hotres

left
right
Dorosłych
-
+
Zamknij