Aktualności

Pielgrzymi z Rudy Śląskiej w Pustelni

Pustelnia Złotego Lasu gościła w swoich klasztornych progach pielgrzymów z parafi Michała Archanioła z Rudy Śląskiej Orzegów, którzy przybyli wraz z ks. Leszkiem Flisem. Uczestnicy pielgrzymki mieli okazję spędzić kilka dni w naszym klasztorze, poznając jego historię, uczestnicząc w nabożeństwach oraz zwiedzając piękne okolice województwa świętokrzyskiego.

Centralnym punktem każdego dnia była Msza Święta, celebrowana przez ks. Leszka Flisa. Uczestnictwo w Eucharystii w naszym klasztornym kościele było dla pielgrzymów ważnym duchowym przeżyciem, które umocniło ich więź z Bogiem oraz wspólnotą parafialną.

Oprócz pobytu w Pustelni, pielgrzymi zwiedzali również zabytki województwa świętokrzyskiego. Była to doskonała okazja, aby poznać bogatą historię i kulturę regionu oraz cieszyć się pięknem świętokrzyskiej przyrody.

Po intensywnych dniach zwiedzania, pielgrzymi wypoczywali w naszym ogrodzie klasztornym. Ogród, pełen zieleni i kwiatów, oferował spokojne miejsce na refleksję, modlitwę oraz chwilę relaksu. Podczas pobytu, grupa korzystała z posiłków w Restauracji Kamedulskiej i była zachwycona smakami naszych potraw, które stanowiły doskonałe dopełnienie duchowych przeżyć.

Pielgrzymka zakończyła się wspólnym pożegnaniem, podczas którego uczestnicy wyrazili swoje zadowolenie z pobytu w Pustelni Złotego Lasu. Wielu z nich zadeklarowało chęć powrotu, co jest dla nas największym wyróżnieniem i dowodem na to, że nasza pustelnia jest miejscem, które przyciąga i inspiruje do duchowego rozwoju.

Ten wspólnie spędzony czas był wyjątkowym wydarzeniem, które pozostanie w pamięci uczestników na długo. Dziękujemy ks. Leszkowi Flisowi za zorganizowanie przyjazdu oraz wszystkim pielgrzymom za ich obecność i zaangażowanie. Serdecznie zapraszamy do ponownych odwiedzin.

Zapraszamy także wszystkich innych do Pustelni Złotego Lasu gdzie można odnaleźć spokój, zanurzyć się w modlitwie i poznać bogate dziedzictwo duchowe naszego klasztoru.
 


Dojazd

Zobacz, jak do nas dojechać

Pustelnia Złotego Lasu zlokalizowana jest 3 km na wschód od miejscowości gminnej Rytwiany, w powiecie staszowskim (woj. świętokrzyskie). Rytwiany leżą w ciągu drogi wojewódzkiej 764 w odległości ok. 5 km od Staszowa i 14 km od Połańca.


Tarcza Finansowa 2.0 Funduszu Rozwoju dla Mikro, małych i średnich firm

© 2024 Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by lemonpixel booking by hotres

left
right
Dorosłych
-
+
Zamknij