Aktualności

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego w Pustelni Złotego Lasu

W dniu 15 maja studenci z Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego, pod opieką profesorów dr hab. Marcina Pauka prof. uczelni, dr Rafała Waszczuka oraz dr Aleksandry Kuligowskiej, odwiedzili klasztor w Rytwianach. Wizyta w pustelni była nie tylko okazją do zgłębienia historii zakonu kamedułów, ale także do podziwiania jego architektury i artystycznego bogactwa.

Pustelnia Złotego Lasu, jest jednym z najbardziej malowniczych i historycznie ważnych miejsc związanych z zakonem kamedułów w Polsce. Studenci, wraz z profesorami, mieli okazję zapoznać się z unikalną historią tego miejsca, które przez wieki stanowiło centrum duchowego życia i refleksji.

Podczas wizyty, uczestnicy zwiedzili kościół pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Kościół ten, wzniesiony w stylu barokowym, zachwyca bogactwem zdobień oraz wspaniałą architekturą. Profesorowie przybliżyli studentom zarówno historyczne, jak i artystyczne aspekty budowli, zwracając szczególną uwagę na detale rzeźbiarskie i malarskie, które zdobią wnętrze świątyni. Studenci dowiedzieli się o początkach zakonu, jego regułach i życiu codziennym mnichów. Uczestnicy zwiedzając nasz klasztor mogli nie tylko poszerzyć swoją wiedzę historyczną, ale także docenić piękno i znaczenie tego wyjątkowego miejsca.


Dojazd

Zobacz, jak do nas dojechać

Pustelnia Złotego Lasu zlokalizowana jest 3 km na wschód od miejscowości gminnej Rytwiany, w powiecie staszowskim (woj. świętokrzyskie). Rytwiany leżą w ciągu drogi wojewódzkiej 764 w odległości ok. 5 km od Staszowa i 14 km od Połańca.


Tarcza Finansowa 2.0 Funduszu Rozwoju dla Mikro, małych i średnich firm

© 2024 Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by lemonpixel booking by hotres

left
right
Dorosłych
-
+
Zamknij