Aktualności

Weekend w Pustelni

Miniony już weekend w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach był wyjątkowo intensywny i pełen wydarzeń. Klasztor gościł grupy turystyczne oraz indywidualnych turystów, którzy zdecydowali się odwiedzić to malownicze miejsce. Szczególnie zauważyliśmy znaczny wzrost liczby osób prywatnych, którzy przyjechali na zwiedzanie klasztoru z przewodnikiem, zainspirowani audycją „Jedyne takie miejsce w Polsce: Pustelnia Złotego Lasu-Rytwiany” wyemitowaną w Polskim Radio Program 1 i prowadzoną na żywo z pustelni przez redaktora Romana Czejarka z programu Pierwszego Polskiego Radia.

Pustelnię Złotego Lasu odwiedziło w tym czasie kilka zorganizowanych grup turystycznych. Były to: - Grupa pielgrzymów z Łomży, którzy spędzili u nas weekend, zwiedzając klasztor, spędzając czas przy ognisku w ogrodach klasztornych a także zwiedzając Sandomierz. Pielgrzymi z Łomży uczestniczyli także w całonocnym czuwaniu i adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy Przemienienia.

Kolejną liczna grupą byli pielgrzymi z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu z opiekunami księdzem Sławomirem Zarankiem i ks. Markiem Zenburą i uczestnikami Liturgiczną Służbą Ołtarza oraz ze wspólnotą dorosłych z parafii.

Zwiedzili pustelnie także turyści z Łopuszna.

Rozpoczął się także IV Zjazd słuchaczy kursu Szkoła Pisania Ikon.

Odwiedziła nas także grupa rowerzystów z parafii z Trzciany koło Mielca grupa świetego Józefa, która uczestniczyła także w Mszy świętej przygotowując do niej asystę.

Każda grupa zwiedzała klasztor z przewodnikiem, który wprowadzał ich w historię architekturę i codzienne życie mnichów. a uczestnicy wycieczek mieli okazję do duchowego wytchnienia i głębszego zrozumienia historii tego miejsca.

Jeszcze bardziej imponująca była liczba turystów indywidualnych, którzy przybyli do Pustelni Złotego Lasu.

Po emisji audycji „Jedyne takie miejsce w Polsce: Rytwiany" w Polskim Radio Program 1, wiele osób zdecydowało się na spontaniczne odwiedziny. Miedzy innymi grupy rodzinne z Kolbuszowej, Kielc, czy Ostrowca Świętokrzyskiego.

Audycja, która przybliżyła słuchaczom bogatą historię i wyjątkowość Pustelni, stała się inspiracją dla nich do osobistego poznania tego miejsca.

Podsumowując miniony weekend w Pustelni Złotego Lasu był wyjątkowy pod względem liczby odwiedzających oraz jakości doświadczeń, jakie mogli przeżyć. Zarówno grupy turystyczne, jak i indywidualni turyści, mieli okazję do poznania historii i duchowości tego miejsca. Wzrost liczby odwiedzin po emisji audycji radiowej potwierdza, że Pustelnia Złotego Lasu jest miejscem, które warto odkryć i które pozostawia niezatarte wrażenie na swoich gościach. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i doświadczania tego pięknego miejsca osobiście.


Dojazd

Zobacz, jak do nas dojechać

Pustelnia Złotego Lasu zlokalizowana jest 3 km na wschód od miejscowości gminnej Rytwiany, w powiecie staszowskim (woj. świętokrzyskie). Rytwiany leżą w ciągu drogi wojewódzkiej 764 w odległości ok. 5 km od Staszowa i 14 km od Połańca.


Tarcza Finansowa 2.0 Funduszu Rozwoju dla Mikro, małych i średnich firm

© 2024 Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by lemonpixel booking by hotres

left
right
Dorosłych
-
+
Zamknij