Aktualności

Wyjątkowa wizyta klasy 7 z Łoniowa w Pustelni Złotego Lasu

Uczniowie klasy 7 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łoniowie, wraz z wychowawczynią Adrianną Tworek oraz nauczycielką Małgorzatą Paradysz, mieli okazję spędzić dzień w urokliwym miejscu – Pustelni Złotego Lasu.

Pierwszym punktem programu była wizyta w zabytkowym klasztorze, gdzie uczniowie poznali historię zakonu kamedułów. Dzięki przewodnikowi dowiedzieli się o surowym życiu mnichów, ich codziennych obowiązkach oraz duchowych praktykach. Uczniowie byli szczególnie zainteresowani architekturą klasztoru oraz licznymi zabytkami, które opowiadały historię tego miejsca.

Po zwiedzaniu przyszedł czas na odpoczynek i zabawę. Uczniowie skorzystali z przygotowanego grilla, gdzie mogli się posilić i nabrać sił na dalszą część dnia. Piknik w otoczeniu zieleni Pustelni Złotego Lasu był idealną okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu.

Po posiłku przyszedł czas na aktywność fizyczną. Uczniowie chętnie uczestniczyli w grach i zabawach sportowych w ogrodzie. Największym zainteresowaniem cieszyła się gra w piłkę, która dostarczyła wszystkim mnóstwo radości i zdrowej rywalizacji. 


Dojazd

Zobacz, jak do nas dojechać

Pustelnia Złotego Lasu zlokalizowana jest 3 km na wschód od miejscowości gminnej Rytwiany, w powiecie staszowskim (woj. świętokrzyskie). Rytwiany leżą w ciągu drogi wojewódzkiej 764 w odległości ok. 5 km od Staszowa i 14 km od Połańca.


Tarcza Finansowa 2.0 Funduszu Rozwoju dla Mikro, małych i średnich firm

© 2024 Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by lemonpixel booking by hotres

left
right
Dorosłych
-
+
Zamknij