CZEGO UCZĄ NAS TRZEJ MĘDRCY

Mamy nowy kalendarz na 2021 r.
07/01/2021
ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
10/01/2021
Pokaż wszystko

CZEGO UCZĄ NAS TRZEJ MĘDRCY

CZEGO UCZĄ NAS TRZEJ MĘDRCY.

Biblijni Trzej Mędrcy czyli popularni Trzej Królowie wyruszyli w drogę spodziewając się cudu, oczekując spotkania wielkiego władcy. To, co zastali u celu miało prawo rozczarowywać.

 Znamy to doświadczenie z naszego życia – gdy dążymy do czegoś, podejmujemy działanie, zaangażowanie, popycha nas do niego wizja celu. W jakiś sposób atrakcyjna. Nie tylko w tych wielkich sprawach życiowych, ale też w tych prostych codziennych. Często jednak jest tak, że to, co zastajemy u celu rozczarowuje nas.

Mędrcy jednak nie wyrazili rozczarowania. Upadli przed dziecięciem na twarz i oddali Mu pokłon. Nie zawahali się też dać darów, które ze sobą przynieśli. Dali złoto – symbol tego, co najcenniejsze, najszlachetniejsze, symbol mądrości, kadzidło – znak modlitwy wznoszonej ku Bogu i mirrę – symbol bólu, cierpienia, trudu. Mędrców nie zmylił zastany widok. W istocie złożyli oni hołd Bogu.

Warto wziąć sobie naukę trzech mędrców do swojego serca. Warto nie wahać się ofiarować z siebie tego, co w nas najcenniejsze, warto nie rezygnować z modlitwy i w końcu warto podejmować trud i ofiarować go Bogu jako największy nasz dar dla Niego. Tego uczą nas Mędrcy ze Wschodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *