CZEGO UCZĄ NAS TRZEJ MĘDRCY

Mamy nowy kalendarz na 2021 r.
07/01/2021
ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
10/01/2021
Mamy nowy kalendarz na 2021 r.
07/01/2021
ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
10/01/2021
Pokaż wszystko

CZEGO UCZĄ NAS TRZEJ MĘDRCY

CZEGO UCZĄ NAS TRZEJ MĘDRCY.

Biblijni Trzej Mędrcy czyli popularni Trzej Królowie wyruszyli w drogę spodziewając się cudu, oczekując spotkania wielkiego władcy. To, co zastali u celu miało prawo rozczarowywać.

 Znamy to doświadczenie z naszego życia – gdy dążymy do czegoś, podejmujemy działanie, zaangażowanie, popycha nas do niego wizja celu. W jakiś sposób atrakcyjna. Nie tylko w tych wielkich sprawach życiowych, ale też w tych prostych codziennych. Często jednak jest tak, że to, co zastajemy u celu rozczarowuje nas.

Mędrcy jednak nie wyrazili rozczarowania. Upadli przed dziecięciem na twarz i oddali Mu pokłon. Nie zawahali się też dać darów, które ze sobą przynieśli. Dali złoto – symbol tego, co najcenniejsze, najszlachetniejsze, symbol mądrości, kadzidło – znak modlitwy wznoszonej ku Bogu i mirrę – symbol bólu, cierpienia, trudu. Mędrców nie zmylił zastany widok. W istocie złożyli oni hołd Bogu.

Warto wziąć sobie naukę trzech mędrców do swojego serca. Warto nie wahać się ofiarować z siebie tego, co w nas najcenniejsze, warto nie rezygnować z modlitwy i w końcu warto podejmować trud i ofiarować go Bogu jako największy nasz dar dla Niego. Tego uczą nas Mędrcy ze Wschodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *