Drogi Przyjacielu!

Chociaż wiele nosi imion – jest tylko Jedna
30/01/2019
Co nam po nich pozostało?
08/02/2019
Chociaż wiele nosi imion – jest tylko Jedna
30/01/2019
Co nam po nich pozostało?
08/02/2019
Pokaż wszystko

Drogi Przyjacielu!

Drogi Przyjacielu!

Pustelni Złotego Lasu

w Rytwianach

 

          10 grudnia 2018 r. Pokamedulski Zespół Klasztorny Pustelnia Złotego Lasu  w Rytwianach został wpisany na prestiżową listę Pomników Historii, tym samym znalazł się w gronie stu najcenniejszych obiektów w Polsce i dziewięciu w województwie świętokrzyskim.

          Fakt ten, stał się inspiracją do opracowania albumu prezentującego dziedzictwo kulturowe Pustelni. W albumie zamierzamy zamieścić materiały prezentujące rolę Pustelni Złotego Lasu w integracji mieszkańców lokalnego środowiska, ich rodzin, turystów i pielgrzymów. Roboczy tytuł albumu brzmi.: „Rytwiański odpust klasztorny oraz inne wydarzenia religijne i kulturalne organizowane w Pustelni Złotego Lasu źródłem tożsamości lokalnej mieszkańców regionu”.

          Serdecznie zapraszamy do współpracy i o dołączenie do grona autorów albumu.Bardzo prosimy o opracowanie i nadesłanie materiałów do tego wydawnictwa. Mogą to być:

– własne refleksje, wywiad, opowiadanie, reportaż, felieton, świadectwo osobiste, wspomnienia dotyczące udziału w różnych wydarzenia, np.: odpust klasztorny (atmosfera religijna, procesje, kramy, wesołe miasteczka, pikniki rodzinne), chrzest,
I Komunia św., bierzmowanie, ślub,pogrzeb, wizyta biskupa lub innego dostojnika;

– pamiątkowe fotografie uzupełniające relację, wycinki prasowe lub inne materiały (zdjęcia z prywatnych uroczystości religijnych).

          Pierwsze robocze spotkanie zespołu redakcyjnego odbędzie się 8 lutego 2019 r.  o godz. 11.00 w Pustelni Złotego Lasu.

          Pytania i propozycje można kierować do nas dzwoniąc pod numer tel. 15 8647795 orazmailowo: wieko@pustelnia.com.pl lub unia@pustelnia.com.pl.

         Opracowane materiały prosimy przysłać do końca marca 2019 r.

PS. Prosimy o powielenie tej wiadomości i przesłanie do innych osób, które również mogą posiadać, opracować i przesłać ciekawe materiały.
Serdecznie dziękuję za współpracę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *