Dzień Kobiet ze św. Ritą

Niedziela 12 marca 2023
10/03/2023
Gdzie jesteś?
11/03/2023
Niedziela 12 marca 2023
10/03/2023
Gdzie jesteś?
11/03/2023
Pokaż wszystko

Dzień Kobiet ze św. Ritą

 

W wielkopostne czwartki odprawiamy w Pustelni specjalne nabożeństwa ze świetą Ritą (15 kolejnych czwartków dla upamiętnienia 15 lat, w czasie których św. Rita nosiła stygmat ciernia korony Jezusa,  na czole). Nabożeństwa rozpoczęły się 9 lutego i potrwają do 22 maja.

9 marca odbył się czwartek ze św. Ritą w intencji kobiet i ich rodzin a to z racji sąsiedztwa daty Dnia Kobiet. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. koncelebrowaną  w naszym kościele, której przewodniczył rektor, ks. Wiesław Kowalewski. Na spotkanie przybyły panie z Kół Żywego Różańca, Stowarzyszenia Miłośników Pustelni Złotego Lasu,  członkinie Apostolstwa Margaretka, pracownice Pustelni i zaprzyjaźnione z Pustelnią mieszkanki z okolicy. Kilku paniom towarzyszyli także małżonkowie.  Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo ku czci św. Rity, zawierzenie intencji wszystkich obecnych Mary i św. Ricie z błogosławieństwem i ucałowaniem relikwii.

Następnie, już w kaplicy odbyła się konferencja zatytułowana „O wielkim Poście – kobiecym okiem” wygłoszona przez s. Annę z  Instytutu Świeckiego Wynagrodzicielek Serca Jezusa i Maryi, która podkreśliła, że drogą prowadzącą do przemiany serca i otwartości w relacji z Bogiem, samym sobą i drugim człowiekiem jest wdzięczność, o której tak często zapominamy. Szczególnie w tym czasie Wielkiego Postu zachęciła wszystkich obecnych do praktykowania w codzienności Kwadransa Miłującej Uwagi.

Po konferencji, zebrani przeszli do refektarza na rozmowy przy stole. Podczas poczęstunku, Panie otrzymały róże a wszyscy modlitewniki do św. Rity oraz praktyczną wskazówkę odnośnie KMU. W radosnej atmosferze życzeń, przemówień i śpiewów, miło upłynął wieczór agapy. Później s. Anna zaprosiła wszystkich do kaplicy aby przed  Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, w sposób praktyczny przeżyć Kwadrans Miłującej Uwagi. Po błogosławieństwie, pożegnaniom i podziękowaniom nie było końca. Dopiero zapewnienie, że będą kolejne takie spotkania, Panie rozeszły się do domu.

A w najbliższy czwartek (16 marca) zapraszamy Panów. Bezpośrednio przed uroczystością Świętego Józefa , zawierzymy ich samych i ich najbliższych Opiekunowi Rodzin. Początek o 17.00.

Comments are closed.