Imieniny Jadwigi.

Jest, w Pustelni wiele okazji do świętowania: rocznice, jubileusze, urodziny imieniny.

Ta okazja jest jednak wyjątkowa. To imieniny Jadwigi. Liturgicznie, w kościele, przekładana na 16 października, żeby nie dzielić się z Teresą, którą wspominamy piętnastego ale w tradycji to piętnastego czcimy  św. Jadwigę i jej imienniczki.

Wszystkim Jadwigom kłaniamy się pięknie i ślemy życzenia najserdeczniejsze, ale nasza Jadzia to Przyjaciel Pustelni, Artystka wielu sztuk – Jadwiga Kotlarz.

Związana z nami od lat od początku, zakochana w Pustelni i w… dobrych ludziach. Dziesiątki plenerów, setki obrazów – tych świętych i tych ludzkich i tysiące pochwał i słów życzliwości dla Pustelni – to przebogaty bilans -dorobek artystyczny.

Każdego roku, z okazji imienin, delegacja Pustelni świętowała  u Jadzi, suto podejmowana domowymi smakołykami. W tym roku, z wiadomych względów świętujemy zdalnie.

W pierwszej kolejności modlitwą na Mszy św. i Różańcu, otaczamy drogą Solenizantkę. Niech Dobry Bóg błogosławi, Maryja wyprasza łaskę dobrego zdrowia a umiłowany święty – Jan Paweł II ciągle duchowo pozuje i daje natchnienia do tworzenia wielu kolejnych arcydzieł.

Dalej – ślemy  bukiet najpiękniejszych kwiatów z załączonymi życzeniami i serdecznościami. A w załączeniu kilka mniej znanych fotografii. 100 lat Jadziu!!!