Jubileusz kapłaństwa

Adwent – to już tuż, tuż…
17/12/2018
Sklepienie jak nowe
21/12/2018
Adwent – to już tuż, tuż…
17/12/2018
Sklepienie jak nowe
21/12/2018
Pokaż wszystko

Jubileusz kapłaństwa

10 grudnia 1988 roku w katedrze lubelskiej odbyła się uroczystość święceń kapłańskich. Biskup Bolesław Pylak wyświęcił 84 nowych księży. Pan Bóg sprawił, że byłem wśród nich.

Po 30 latach, 10 grudnia 2018 roku świętowaliśmy jubileusz. Koledzy zebrali się znowu w katedrze lubelskiej i celebrowali dziękczynną Mszę św. z biskupem, ale tym razem  już „własnym” (nasz kolega Artur Miziński, został biskupem i jest obecnie sekretarzem Konferencji Episkopatu Polski). Niestety nie mogłem być z nimi. Tego samego dnia i także o godz. 12.00, uczestniczyłem w uroczystej gali, podczas której Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczał rozporządzenie ustanawiające pomnikiem historii, Pokamedulski Zespół Klasztorny Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach.

Osobiste dziękczynienie Panu Bogu złożyłem dzień wcześniej w naszym kościele wobec zebranych wiernych, rodziny i przyjaciół. Była modlitwa, piękna homilia mojego dawnego ucznia a dziś proboszcza, ks. Leszka. Były życzenia, kwiaty i prezenty. Była agapa i radość bycia razem. Widać to w załączonej fotorelacji. Pośród zdjęć także to najbardziej emocjonalne, napełnione wspomnieniami i tęsknotą ale także dumą i radością.  Dziękuję wszystkim, ks. Wiesław Kowalewski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *