Koncert wielkanocno – wiosenny Musica Silvae Aurea

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne
05/03/2018
WIELKANOC 2018
27/03/2018

Koncert wielkanocno – wiosenny

 Krzysztof Sokołowski

Viola da Gamba w słowie, obrazie i muzyce

1 kwietnia 2018 r.

Początek o godz.: 13.00

Aula Pustelni Złotego Lasu  w Rytwianach

Musica Silva e Aureae

zespół muzyki dawnej to zespół specjalizujący się w stylowym wykonawstwie muzyki dawnej oraz muzyki liturgicznej  z wykorzystaniem instrumentów historycznych. Repertuar zespołu obejmuje szeroki zestaw utworów instrumentalnych, religijnych i sakralnych – mistrzów renesansu, baroku i wczesnego klasycyzmu. Muzycy grają na wyjątkowych i unikatowych instrumentach o bardzo szlachetnym i niespotykanym brzmieniu. Skład Musica Silvae Aureae tworzą wybitni instrumentaliści i pasjonaci muzyki dawnej: Krzysztof Sokołowski, Rafael Gabriel Przybyła, Dariusz Hajdukiewicz.

Krzysztof Sokołowski

– pasjonuje się muzyką dawną od wielu lat. Gra na kontrabasie barokowym i violi da gamba od wielu lat. Gry na gambie uczył się u wybitnego gambisty
z Czech – Petra Wagnera. Swoje umiejętności nieustannie doskonali podczas kursów muzyki dawnej w Polsce i za granicą. Partię continuo realizował z tak wybitnymi muzykami jak: Nicholas Parle, Paul Esswood, Philippa Hyde, Benjamin Bayl, Robert Hugo, Zbigniew Pilch. Współpracuje z wieloma zespołami muzycznymi m.in.: Accademia Dell’ Arcadia, La Tempesta, Sinfonia Nordica, Baroque Collegium Musicum, Polska Orkiestra XVIII Wieku, Charbel MusicEnsemble. Bierze udział w koncertach kantatowo – oratoryjnych  w Polsce i za granicą – Varażdin Baroque Evenings. Nagrywa płyty między innymi dla Jasnogórskiej kolekcji muzyki dawnej – Musica Claromontana. Realizował partię continuo podczas nagrań Passio Christi Christiana Freislicha z Goldberg Baroque Ensamble. Płyta ta otrzymała w 2013 roku muzyczną nagrodę – Fryderyk w kategorii muzyki oratoryjnej. Jest twórcą letniego festiwalu na Mazurach – Giżycko Baroque Festiwal oraz festiwalowej orkiestry Masovia Baroque Orchestra. Gra na violi da gamba – kopii instrumentu (7 strun) Michael Collichon 1683 roku wykonanej przez Petra Zdrażila z Pragi oraz kontrabasie  barokowym austriackiej manufaktury „Adolf Stowasser” Instrumenten-Fabrik, Graz z ok. 1890 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.