Pustelnia Złotego Lasu, zlokalizowana jest 3 km na wschód od miejscowości gminnej Rytwiany, w powiecie staszowskim, woj. świętokrzyskie. Rytwiany leżą w ciągu drogi wojewódzkiej 764 w odległości ok. 5 km od Staszowa i 14 km od Połańca.

Jak do nas trafić?

W Rytwianach (obok Urzędu Gminy) należy skręcić w drogę asfaltową (po jednej stronie będzie boisko sportowe, po drugiej tartak). Po około dwustu metrach przejeżdżamy przez tory kolejowe, następnie mijamy po lewej cegielnię i wjeżdżamy w las. Do Pustelni jest już blisko. Wjeżdżamy w las, po kilkudziesięciu metrach naszym, oczom ukaże się skrzyżowanie dróg z których jedna odchodzi w lewo.
Nie ulegamy pokusie, mimo że droga nowsza i jedziemy dalej prosto, ku niewielkiemu wzniesieniu. Za zakrętem i wzniesieniem, gdy zaczynamy powoli wątpić czy aby na pewno obraliśmy dobry kierunek zobaczymy tabliczkę kierującą do kapliczki MB Fatimskiej. To znak, że już za 500 m będzie pięknie rozłożona na wielkiej polanie - Pustelnia Złotego Lasu. Na skrzyżowaniu przed płotem skręcamy w lewo i następnie w prawo, w pierwszą bramę i jesteśmy na parkingu.
 

Co chciałbyś wiedzieć?