Leśna Apteka 2019

Na kiermasz Leśna Apteka wystawców i mieszkańców regionu zapraszają Organizatorzy: Pustelnia Złotego Lasu oraz Stowarzyszenie Miłośników Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach. To niepowtarzalna okazja, aby wypromować unikatowe produkty zdrowotne, w szczególności wytwarzane na bazie naturalnych składników, które posłużą kupującym jak też mogą stanowić formę prezentu. To też wyjątkowy czas spotkania w wyjątkowym miejscu, który umilą występy artystyczne, liczne konkursy i atrakcje dla uczestników.


Podczas Kiermaszu, będzie można kupić zarówno artykuły spożywcze, jak i kosmetyczne, na bazie naturalnych składników zielarskich, m.in.: herbaty owocowe i ziołowe, miody spożywcze i pitne, kosmetyki, pamiątki, rękodzieła i mnóstwo innych rozmaitości.


INFORMACJA DLA WYSTAWCÓW


W tym roku każdy wystawca swoje stoisko aranżuje według własnej potrzeby w klimacie i charakterze spójnym z miejscem.


Stoiska można urządzać od rana do godz. 10.30. Prosimy o zachowanie ciszy i spokoju podczas Mszy św. Od. ok. 11.30 rozpocznie się program na scenie i potrwa do około g. 17.00.


Prosimy o zgłaszanie udziału do Organizatorów: tel. 15 864 77 95 lub mailem na adres: recepcja@pustelnia.com.pl.


Udział w Kiermaszu jest bezpłatny.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM


10.30 Msza św.

SCENA 11.30 – 15.00 blok imprez rozrywkowych i konkursy. Wystąpią: Łubnicka Nuta, Sichowianie, Fijołecki, Wokalistka Wiktoria Gawron.

AULA 12.00 Konferencja naukowa.

Referat. dr Cezary Jastrzębski. „Pustelnia rytwiańska wśród Pomników Historii”.

Dyskusja. Prowadzenie: Włodzimierz Pedrycz – Oddział NID Kielce

Promocja najnowszego numeru kwartalnika „Echo Pustelni”

Wręczenie pamiątkowych medali okolicznościowych osobom zasłużonym dla ustanowienia Pustelni Złotego Lasu Pomnikiem Historii.

Podsumowanie dyskusji – podpisanie wspólnej deklaracji o współpracy wzajemnej przez opiekunów Pomników Historii regionu świętokrzyskiego

Poczęstunek dla uczestników Konferencji

Scena: 15.00 Rozstrzygniecie konkursów i wręczenie nagród

15.30 Koncert: Damian HOLECKI z Zespołem

17.00 Dalsza część Kiermaszu. Zespół ŁUBNICKA NUTA będzie przygrywał aż do zmierzchu.

KONKURSY

1. Lepienie pierogów: 3,4-osobowe zespoły pań, losują stanowiska z produktami do zrobienia ciasta i gotowy farsz. Mają za zdanie zrobić jak najwięcej pierogów w najkrótszym czasie.

2. Obieranie ziemniaków: każdy z panów dostaje do obrania wiaderko ziemniaków. Wygrywa ten, który pierwszy skończy.

3. Toczenie belki słomy: dwa konkurencyjne zespoły przetaczają belkę słomy na pole przeciwnika

4. Wbijanie gwoździ – kategorie: mężczyźni, kobiety, dzieci i VIPY: każdy ma po jednym uderzeniu młotkiem w kolejce, kolejek jest tyle aż wszystkie gwoździe zostaną wbite.