MAJÓWKA PRZY KAPLICZCE FATIMSKIEJ

Zło dobrem zwyciężać.
15/05/2022
Anna, wynagrodzicielka
19/05/2022
Zło dobrem zwyciężać.
15/05/2022
Anna, wynagrodzicielka
19/05/2022
Pokaż wszystko

MAJÓWKA PRZY KAPLICZCE FATIMSKIEJ

Majówka przy kapliczce fatimskiej

Gdy 24 lutego 2022 roku wybuchła wojna na Ukrainie, w Kościele głębiej zaczęto pojmować sprawę pokoju. Rozpoczęły się modlitwy i różne nabożeństwa w intencji ustania wojny i nawrócenia Rosji. Nowy wymiar otrzymały też objawienia fatimskie i orędzie, które głosi:

Będzie wojna, głód, prześladowanie Kościoła i Ojca Świętego. Aby temu zapobiec, przybędę, aby prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i nastanie pokój. Jeżeli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie musiał wiele wycierpieć, różne narody zginą. Na koniec moje Niepokalane Serce zatryumfuje i przez pewien czas zapanuje pokój na świecie.

(Objawienie Matki Bożej w  Cova da Iria, 13 lipca 1917 r.).

13 maja 2022 roku, w 105 rocznicę objawień fatimskich, także w Pustelni Złotego Lasu rozbrzmiało modlitewne wołanie o pokój. Najpierw zebrani w kościele wierni wyruszyli w różańcowej procesji do leśnej kapliczki Matki Bożej Fatimskiej. Tam odprawiona została Msza św. i nabożeństwo majowe. Mimo majowej ulewy, licznie zebrani wierni, czciciele Matki Bożej bardzo gorliwie trwali na modlitwie przed wystawioną na polowym ołtarzu figurą Fatimskiej Pani. Ks. kapelan podkreślił w homilii jak ważna jest wierność i konsekwencja w nieustannej modlitwie. Na zakończenie udzielił zebranym błogosławieństwa przyniesionymi tu z kościoła relikwiami św, Jana Pawła II.

Dodać należy że od pewnego czasu, obok naszych Sióstr Różańcowych z Kłody, o kapliczkę i teren leśny wokół, dba gorliwie grupa miłośników z Połańca, która pod kierownictwem p. Jana Spychały wykonała już wiele prac porządkowych. Pozostała jeszcze ważna sprawa naprawy drewnianych barierek i mostków na odpływającej od kapliczki strudze.

Wspólne dzieło wokół kapliczki, które zapoczątkowane zostało w 2004 roku, trwa i niesie w świat fatimskie przesłanie: odmawiajcie różaniec i czyńcie pokutę. Dziękujemy wszystkim, którzy to rozumieją i podejmują. Już teraz zapraszamy na kolejne modlitewne spotkania przy kapliczce na leśnej polanie nieopodal Pustelni.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *