Modlitwa. W intencji Ojczyzny i do św. Rity.

Słowo Kapelana
21/01/2023
Turnusy z dietą oczyszczająco – odchudzającą
27/01/2023
Słowo Kapelana
21/01/2023
Turnusy z dietą oczyszczająco – odchudzającą
27/01/2023
Pokaż wszystko

Modlitwa. W intencji Ojczyzny i do św. Rity.

Modlitwa.

W intencji Ojczyzny i do św. Rity.

 

W niedzielę, 22 stycznia na sumie w Pustelni było wyjątkowo uroczyście. Wiele okazji i intencji zgromadziło licznych wiernych.
Po pierwsze modliliśmy się za nasze babcie i dziadków w dniu ich święta. Za ich miłość do dzieci i wnuków dziękowaliśmy Panu Bogu. Piękną homilię o prawdziwym świadectwie życia w duchu wiary i miłości Pana Jezusa wygłosił ks. Marek, który akurat w tym czasie przebywał u nas na rekolekcjach.

Grupa rekonstrukcyjna ze Staszowa w strojach z epoki i sztandarem przybyła aby razem z nami modlić się za powstańców styczniowych. Akurat obchodzimy 160 rocznicę wybuchu tego patriotycznego zrywu niepodległościowego, gdy nasi przodkowie zjednoczyli się by wystąpić przeciw rosyjskiemu zaborcy. Wartość tamtych wydarzeń i konieczność pamięci o ich bohaterach wyjaśnił ks. rektor. Po zakończeniu Mszy św. i odśpiewaniu pieśni „Boże coś Polskę” delegacje wiernych udały się na pobliskie groby z 1863 roku aby złożyć kwiaty i zapalić znicze.

Wierni pozostali w kościele uczestniczyli w nabożeństwie do św. Rity, które odprawił ks. Jacek.  Od kiedy mamy w klasztorze Jej relikwie, trwa codzienna modlitwa w różnych sprawach, trudnych i beznadziejnych, które przynoszą i składają wierni. 22 dnia, każdego miesiąca odprawiamy uroczyste nabożeństwa z udziałem coraz większej grupy czcicieli świętej Rity. Już teraz zapraszamy w środę 22 lutego o godz. 17.00.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *