Niedziela Biblijna pod hasłem „Pokój temu domowi” (Łk 10,5)

Anna, wynagrodzicielka
01/05/2022
Kongres Eucharystyczny
07/05/2022
Anna, wynagrodzicielka
01/05/2022
Kongres Eucharystyczny
07/05/2022
Pokaż wszystko

Niedziela Biblijna pod hasłem „Pokój temu domowi” (Łk 10,5)

Niedziela Biblijna pod hasłem „Pokój temu domowi” (Łk 10,5)

Już po raz VI w kościele w Polsce odbyło się  Narodowe Czytanie Pisma Świętego w ramach Tygodnia Biblijnego. Hasłem  Czytania Pisma Świętego w tym roku są słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Łukasza „Pokój temu domowi” (Łk 10,5)

„Słowo Boże to kanał komunikacji osobowej między Bogiem a człowiekiem, która jest warunkiem koniecznym dla pełnego rozwoju człowieka. Bez komunikacji między Bogiem a człowiekiem nasze życie byłoby bardzo płaskie, ograniczone do perspektywy doczesnej i materialnej” – powiedział
ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II.

W niedzielę 1 maja w rytwiańskiej Pustelni Złotego Lasu odbyła się inauguracja Tygodnia Biblijnego, który w  tym roku wypada w dniach od 1-7 maja. Na dziedzińcu klasztornym o godz. 15.00 rozpoczęło się uroczyste odczytanie wybranych rozdziałów Ewangelii św. Łukasza. Celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i osobistym życiu człowieka.

Zaangażowali się przyjaciele Pustelni, pracownicy, goście przebywający na majówce oraz chętni słuchacze. Czytanie zainaugurowała Pani dyrektor ze staszowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. S. Wyszyńskiego.

„W tę niedzielę, w sposób szczególny zwracamy uwagę na  wybraną Księgę Pisma Świętego – ewangelię św. Łukasza, którą chcemy czytać, medytować i którą chcemy modlić się w tym roku” – powiedział ks. Wiesław Kowalewski .  Na zakończenie zaprosił wszystkich obecnych na poczęstunek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *