Oferta Dzień Nauczyciela 2017 w Pustelni Złotego Lasu

„Laudis perennis” w rytwiańskim eremie
28/09/2017
Zakończyły się prace przy wymianie pokrycia dachu kościoła pokamedulskiego.
22/12/2017
„Laudis perennis” w rytwiańskim eremie
28/09/2017
Zakończyły się prace przy wymianie pokrycia dachu kościoła pokamedulskiego.
22/12/2017
Pokaż wszystko

Oferta Dzień Nauczyciela 2017 w Pustelni Złotego Lasu

SONY DSC

Szanowni Państwo,

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, mamy przyjemność przedstawić propozycję pobytu integracyjnego dla nauczycieli, pracowników szkół i oświaty w wyjątkowym miejscu Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach, która w 2017 roku obchodzi jubileusz 400 lat istnienia. To szczególne miejsce ciszy, kontemplacji, spokoju i kontaktu z drugim człowiekiem oraz przyrodą.

Nasz 2-dniowy pakiet „Dzień Nauczyciela 2017” łączy atrakcje Relaksacyjno – Kontemplacyjnego Centrum Terapeutycznego SPeS- zdrowie przez ciszę, elegancką kolację z zimną płytą w sali bankietowej, zwiedzanie zabytkowego klasztoru pokamedulskiego, wystaw fotograficznych oraz archeologicznej prezentującej historię najnowszą. Lokalizacja Pustelni w powiecie staszowskim daje możliwość rozbudowania oferty o wycieczki w najciekawsze zakątki regionu świętokrzyskiego.

Dzień 1

Przyjazd do Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach własnym środkiem transportu. Do dyspozycji Gości są pokoje- cele, klasztorny refektarz, sauna, uroczy ogród z altaną i miejscem na grilla, biblioteka oraz kaplica dostępna całodobowo. Zakwaterowanie. Zapewniamy pokoje 1-, 2-, 3-4 osobowe przestronne pokoje z łazienkami, apartamenty i domek eremicki dla 4 osób, z dostępem do bezprzewodowego internetu. Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 14:00.

W ramach pobytu oferujemy spacery po lesie z kijkami Nordic Walking, przejażdżki rowerowe, relaks w klasztornych ogrodach oraz korzystanie z sauny czy też foteli masujących. Istnieje możliwość skorzystania z masażu klasycznego lub gorącymi kamieniami-za dodatkową odpłatnością.

Godz. 18.00 możliwość udziału we Mszy św.

Wieczorem kolacja integracyjna z zimną płytą i napojami w eleganckiej sali bankietowej, dostępnej na wyłączność. Klimat wieczoru zapewni nastrojowa muzyka z odtwarzacza. Nocleg w klimatycznych pokojach-celach Pustelni Złotego Lasu.

Dzień 2

Śniadanie w Restauracji kamedulskiej serwowane w formie bufetu. Następnie zwiedzanie Klasztoru pokamedulskiego – XVII wiecznej perły baroku regionu świętokrzyskiego. „Tu przez dwa stulecia modlitwa i kontemplacja przeplatały się z pracą i rekreacją, zaś benedyktyńskie Ora et labora współbrzmiało z Momento mori. Tu kameduli realizowali swoje życiowe motto: „Żyć sam na sam z Bogiem i dla Boga samego”. Dlatego dziś mówi się, że to miejsce położone jest bliżej Boga. Oprócz barowej świątyni w ramach pakietu można zobaczyć Muzeum serialu „Czarne Chmury” oraz zwiedzić Galerię Kamedulską, gdzie znajduje się wystawa archeologiczna. Zwiedzanie trwa około 1 godziny i odbywa się pod okiem przewodnika.

Atrakcje pokamedulskie w Pustelni Złotego Lasu:

 • Barokowy kościół z XVII w.
 • Galeria Kamedulska
 • Muzeum serialu „Czarna chmury”
 • Wystawy:
 • – Odkrycia archeologiczne w Pustelni Złotego Lasu – Historia klasztoru kamedułów w Rytwianach – Historia życia pustelniczego – Piętnaście lat z czterystu – historia najnowsza

 • Restauracja kamedulska – potrawy według benedyktyńskich i kamedulskich receptur.

Gadżet jubileuszowy – niespodzianka do nabycia w Aptece klasztornej dla każdego uczestnika.

Cena dla dużych grupy powyżej 30 osób: 200 zł/os.

Cena dla małych grup od 15 – 30 osób: 260 zł/os.

ŚWIADCZENIA dostępne w ramach 2-dniowego pakietu „Dzień Nauczyciela 2017”:

Korzystanie z atrakcji Relaksacyjno- Kontemplacyjnego Centrum Terapeutycznego SPeS Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach:

 • spacery po lesie z kijkami Nordic Walking
 • sauna, fotele masujące, masaże: klasyczny i ciepłymi kamieniami
 • rowery

Kolacja integracyjna z zimną płytą i napojami w sali bankietowej na wyłączność

Nocleg w 1, 2, 3 – 4 osobowych pokojach, apartamentach lub domku eremickim Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach

Śniadanie w formie szwedzkiego stołu

Zwiedzanie barokowego kościoła z XVII w. – klasztoru pokamedulskiego

 • możliwość wyciszenia i kontemplacji w chórze zakonnym i klasztornych ogrodach
 • zwiedzanie wystaw tematycznych,
 • degustacja potraw w Restauracji kamedulskiej.

Dla każdego uczestnika możliwość nabycia jubileuszowego gadżetu w Aptece klasztornej.

Opcje dodatkowe (dopłata do pakietu):

  • Podziemia Sandomierskiego Rynku

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu lub podziemia w Sandomierzu lub lochy w Sandomierzu to system dawnych czternasto i piętnastowiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali towary handlowe. Obecna podziemna trasa utworzona została przez połączenie dawnych piwnic i podziemnych składów (w części z nich udało się zachować pierwotne wątki obmurowań). Trasa prowadzi pod ośmioma kamienicami. Najgłębsze wyrobiska sięgają dwunastu metrów pod płytę Rynku, a długość chodników wynosi łącznie 470 metrów.

  • Warsztaty dla nauczycieli

Realizujemy szkolenia w trakcie pobytu, które są doskonałą okazją nie tylko do podniesienia kompetencji, lecz także do integracji zespołu. Przykładowe tematy: Sztuka autoprezentacji, Kultura języka i wypowiedzi, Budowanie autorytetu w szkole…

Serdecznie zapraszamy!

Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach ul. Klasztorna 25, 26-293 Rytwiany

Rezerwacji pobytu można dokonać telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 15 864 7795 lub e-mailowo: recepcja@pustelnia.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *