POST i MODLITWA wg św. Hildegardy

ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
10/03/2019
WielkiPost – duchowa „siłownia”
15/03/2019
ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
10/03/2019
WielkiPost – duchowa „siłownia”
15/03/2019
Pokaż wszystko

POST i MODLITWA wg św. Hildegardy

Zakończyły się tygodniowe rekolekcje z postem św. Hildegardy. Pod kierownictwem duchowym ks. dr. Marcina Wiśniewskiego z Góry Krzyża Jubileuszowego, grupa blisko 40 osobowa postanowiła rozpocząć tegoroczny Wielki Post wg wskazań świętej Hildegardy z Bingen. O właściwy przebieg postnej diety dbała główna organizatorka, p. dr Alfreda Walkowska. Pod jej kierownictwem panie z kuchni Pustelni przygotowywały posiłki, głównie z orkiszu, warzyw i ziół. Jak przystało na poważne rekolekcje, poza czasem nabożeństw i konferencji, uczestników obowiązywało milczenie. Podczas posiłków czytano dzieła św. Hildegardy. Na zakończenie rekolekcji oprócz „sesji fotograficznej”, uczestnicy mieli możliwość wyrażenia własnych opinii w specjalnej ankiecie:

  1. „Były to moje pierwsze, takie prawdziwe rekolekcje w moim życiu. Dziękuję Panu Bogu i wszystkim za to, że tak dużo tu otrzymałam i  wyniosłam. Irena.”

  2. „Na ten szczególny dla mnie czas przyjechałam zza granicy. Jestem już po raz piąty na takich rekolekcjach. Panu Bogu niech będą dzięki z ten czas, który pomaga odnowić nie tylko ciało ale całego człowieka doprowadzić do harmonii wewnętrznej, równowagi ducha i ciała. Tak stało się ze mną. Po wygłoszonych naukach i mądrych homiliach ks. Marcina, poczułam wewnętrznie, że po wielu latach potrzebuję spowiedzi. Jestem szczęśliwa, uspokojona i wyciszona. Maria.”

  3. „Pani Alfreda jest dla mnie bardzo ważną osobą. Jest jak dobry przyjaciel, którego obecności potrzebuję. Jest moim przewodnikiem. Podziwiam ją i jej dzieło. Kobieta, 45 lat z Warszawy.” „Pani Alfreda to kochana, urocza kobieta, ciepła, otwarta, radosna, dająca całą sobą radość i nadzieję, całym swoim życiem świadcząca o dziele św. Hildegardy. Razem z nami się modliła i ciągle wskazywała na działanie Pana Boga. Joanna z Wrocławia, lat 37.”

  4. „Rytwiany, to idealne miejsce na rekolekcje. Kościół i klasztor omodlone przez kamedułów, Otoczenie – las, ogród, oddalenie od miasta dają niepowtarzalną atmosferę i sprzyjają wejściu w strefę ciszy. Warunki lokalowe zapewniają, że można się wyciszyć, być samym z sobą. Pokoje urządzone skromnie ale wystarczająco. Bardzo pomagała uprzejmość i serdeczność gospodarzy. To wszystko sprawiło, że czułem się tutaj bardzo spokojnie. Henryk z Wielkopolski l. 58.”

  5. „ Miejsc na post jest świetne. Cisza, spokój i idea milczenia. Byłam już na rekolekcjach z postem w nowoczesnym ośrodku ale u was jest tak domowo i ciepło. Jeśli będą organizowane kolejne posty ta na pewno jeszcze przyjadę. H. z tej diecezji.”

Na kolejne tego typu rekolekcje zapraszamy już w październiku (20-26) 2019 i w marcu (8-14) 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *