„Potrzebujecie bowiem wytrwałości…” – rekolekcje kapłańskie w Pustelni

ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
17/11/2019
Rekolekcje adwentowe dla grup i osób indywidualnych
21/11/2019
Pokaż wszystko

„Potrzebujecie bowiem wytrwałości…” – rekolekcje kapłańskie w Pustelni

„Potrzebujecie bowiem wytrwałości…” – rekolekcje kapłańskie w Pustelni

Pustelnia Złotego Lasu w dniach 17-19 listopada gościła w swoich murach grupę ponad trzydziestu księży, którzy odbywali kapłańskie rekolekcje. Oprócz kapłanów z naszej diecezji, przybyli do nas księża z różnych stron Polski m.in. z sąsiednich diecezji: kieleckiej, rzeszowskiej, tarnowskiej, a także: krakowskiej, warszawskiej, włocławskiej, toruńskiej, a nawet z archidiecezji lwowskiej i diecezji grodzieńskiej.

Duchowe ćwiczenia poprowadził ks. dr Adam Kopeć – Dyrektor Wydziału Nauki
i Wychowania Katolickiego Diecezji Sandomierskiej, wykładowca teologii dogmatycznej, filozofii religii i religiologii w WSD w Sandomierzu, wicepostulator
w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła.

Konferencje duchowe wygłoszone przez ks. Adama skupiały się wokół tematu: „Świadomość Rzeczy Ostatecznych w życiu i posłudze kapłana”. Rekolekcjonista przypominał o celu kapłańskiej posługi jakim jest zbawienie własne i powierzonych kapłanom wiernych. Ten cel winien być mocno zakorzeniony w wierze i wytyczać program pracy duszpasterskiej.

Pierwsze owoce tych rekolekcji były widoczne już podczas kapłańskich rozmów pomiędzy poszczególnymi punktami programu rekolekcji oraz w indywidualnych rozmowach z rekolekcjonistą zwieńczonych sakramentem pokuty.

 „Potrzebujecie bowiem wytrwałości, abyście spełniając wolę Bożą, dostąpili obietnicy.” (Hbr 10,36)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *