Promocja najnowszej książki

KRZYŻ
06/12/2020
ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
13/12/2020
KRZYŻ
06/12/2020
ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
13/12/2020
Pokaż wszystko

Promocja najnowszej książki

Rytwiańska Pustelnia wśród pomników historii regionu świętokrzyskiego

PROMOCJA NAJNOWSZEJ KSIĄŻKI.

Rytwiańska Pustelnia wśród Pomników Historii regionu świętokrzyskiego”.

Jak wiadomo, najwyższą formą uznania obiektu zabytkowego w Polsce jest wpis na listę pomników historii. Od 2018 r. cieszymy się tym faktem, że także nasza Pustelnia dostąpiła tego wielkiego zaszczytu i na 100-lecie odzyskania Niepodległości znalazła się wśród 100 najcenniejszym obiektów zbytkowych w naszej Ojczyźnie.

Region świętokrzyski jest bardzo bogaty w zabytki najwyższej klasy. Do ośmiu już ogłoszonych wcześniej dołączyła teraz nasza Pustelnia.

Najnowsza książka, którą wydaliśmy sytuuje rytwiańską Pustelnię pośród pozostałych pomników
w regionie świętokrzyskim.

W barwnej szacie graficznej, praktycznym formacie – przewodnik, umożliwia szczegółowe poznanie bogactwa barokowej Pustelni z I poł. XVII w. Autorka prowadzi czytelnika, krok po kroku, po najciekawszych obiektach architektury, malarstwa, rzeźby przez urokliwy kościółek z jego zakamarkami (kaplice, krypty, kapitularz, chór zakonny, zakrystia, lavaterz), galerię kamedulską, muzeum serialu „Czarne chmury” aż do rozległych, uporządkowanych  ogrodów klasztornych.  Książka w I części prezentuje krótko pozostałe osiem pomników historii podając namiary, lokalizację GPS i odległość od Pustelni.

Dzięki Przewodnikowi, każdy z łatwością dotrze do Pustelni a stamtąd do najciekawszych zabytków w regionie. Planując pobyt w Rytwianach, z naszym przewodnikiem można w krótkim czasie objechać cały region i poznać  piękno i bogactwo dziedzictwa kulturowego pomników historii w województwie świętokrzyskim.

Zachęcamy do nabycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *