REGULAMIN PUSTELNI ZŁOTEGO LASU W RYTWIANACH

Warunki ogólne:
1
Klasztor pokamedulski Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach (dalej zwany Pustelnią) to ośrodek wypoczynkowo-rekolekcyjno-konferencyjny i uzdrowiskowy dla ratowania zdrowia duchowego i psychicznego, funkcjonujący jako współczesna pustelnia na wzór dawnej pustelni kamedulskiej.
2
W ofercie Pustelni znajduje się wiele wartości bezcennych, które nasi Goście otrzymują zupełnie bezpłatnie. To cisza wypełniająca klasztor, to piękno otaczającej przyrody, to przepych barokowego wystroju kościoła, to filmowe klimaty ogrodu i dziedzińca klasztornego, to duchowe dziedzictwo kamedulskiej spuścizny, to modlitewny nastrój kościoła i kaplicy, to bogactwo klasztornej biblioteki, to szczęście spotkania bratniej duszy, to życzliwa załoga i obsługa.
3
Rozkosz korzystania z tych dóbr wiąże się z krótszym lub dłuższym pobytem w gościnnych progach Pustelni.
4
Pustelnia oferuje pobyt w klasztornych celach 1-osobowych a dla małżeństw i rodzin przeznaczone są pokoje większe 2- i 3-osobowe, rodzinne, studio, apartament i domek.
5
Pobyty rodzin z małymi dziećmi są możliwe tylko po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Podczas zamkniętych turnusów ciszy, rekolekcji czy innych zorganizowanych form pobytu wymagających milczenia i ciszy, pobyt dzieci jest niemożliwy.
6
Kuchnia serwuje całodzienne wyżywienie przygotowane na sposób zdrowy, domowy i ekologiczny.
7
Warunki pobytowe w Pustelni są skromne ale zapewniające Gościom wygodę i komfort. Pustelnia jednak nie jest typowym hotelem a raczej pensjonatem gdzie panuje domowa rodzinna atmosfera.
8
Goście Pustelni mogą wybrać jeden z wielu wariantów pobytu: rekolekcje indywidualne lub grupowe, rekolekcje ciszy, rekolekcje z postem, indywidualny pobyt relaksacyjny, indywidualny pobyt oczyszczająco odchudzający, pobyt rodzinny, pobyt turystyczny
9
Preferowane są pobyty dłuższe niż 1 noc. Za pobyt jednodniowy, ceny są negocjowane indywidualnie a do ceny może być doliczona dodatkowa opłata do 50%. Cena podstawowa za pobyt zaczyna się od 3 nocy.
10
Ceny podstawowych usług świadczonych w Pustelni zawiera CENNIK, który obowiązuje w sezonie letnim od 1 kwietnia do 30 października. W sezonie zimowym, od 1 listopada do 31 marca możliwe są zniżki cenowe. W przypadku zastosowania w sezonie zimowym cen obniżonych, nie obowiązują inne zniżki ponieważ rabaty nie sumują się a Gość otrzymuje rabat najwyższy, dla niego możliwy.
11
Dla grup zorganizowanych, ceny za pobyt w Pustelni, ustalane są indywidualnie.
12
Pustelnia organizuje turnusy pobytowe. W takim przypadku cena ogólna obejmuje wszystkie usługi zgodnie z przyjętym programem.
13
Pobyt w Pustelni można wykupić jako prezent dla kogoś innego. Można wtedy ustalić indywidualny program i standard pobytu. Np. dla jubilatów - małżonków można zamówić Mszę św. specjalne błogosławieństwo papieskie, uroczystą kolacje itp.
14
W cenę noclegu wliczone jest śniadanie.
15
Śniadanie podawane jest w formie bufetu, w godz. 8.00 – 10.00. Pozostałe posiłki: obiad od godz. 13.00, obiadokolacja od 15.00 do 17.00, kolacja od 17.00 do 19.00. Godziny posiłków mogą się różnić w zależności od pory roku i innych okoliczności.
16
Gość zamieszkujący w Pustelni może zamówić posiłki jako danie dnia lub, podobnie jak Goście nie mieszkający w Pustelni, dania z karty. Danie dnia jest w cenie określonej w cenniku, pozostałe wg cen w karcie.
17
Na życzenie Gości pokój może być doposażony w serwis kawowy. Wiąże się to z dodatkową opłatą.
18
W piątki, w środę popielcową i wigilię Bożego Narodzenia posiłki podawane są w wersji postnej (dyspensa udzielana jest na specjalne okazje).
19
W pokojach zabronione jest używanie własnych urządzeń elektrycznych typu grzejniki, piecyki, farelki, grzałki, czajniki itp. za wyjątkiem ładowarki do telefonu, laptopa, golarki, suszarki.
20
Gość Pustelni zobowiązany jest do okazania pracownikowi recepcji przed zameldowaniem dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość. W przypadku odmowy okazania dokumentu w sposób umożliwiający zameldowanie recepcjonista ma obowiązek odmówić wydania klucza do pokoju.
21
Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14.00 a kończy się o godz. 11.00.
22
Życzenie przedłużenia pobytu poza okres wskazany w dniu przybycia, Gość powinien zgłosić w recepcji do godziny 9.00 dnia, w którym upływa termin najmu pokoju, co jednak nie wiąże hotelu. Hotel uwzględni życzenie przedłużenia pobytu w miarę posiadanych możliwości.
23
Najmujący pokój Gość nie może przekazać pokoju innym osobom, nawet gdy nie upłynęła doba za którą uiścił opłatę.
24
Wypełniając i podpisując kartę rejestracyjną/meldunkową, Gość zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu Pustelni i jednocześnie wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych dla celów meldunkowych.
25
Regulamin Pustelni znajduje się do wglądu w recepcji a także w każdym pokoju hotelowym i jest opublikowany na stronie internetowej www.pustelnia.com.pl w zakładce Hotel.
26
Pustelnia może odmówić przyjęcia Gościa, który podczas poprzedniego pobytu rażąco naruszył Regulamin, wyrządzając szkodę w mieniu hotelowym lub Gości albo szkodę na osobie Gości, pracowników hotelu lub innych osób przebywających na terenie Pustelni.
27
Pustelnia może skrócić pobyt gościa, który dopuścił się naruszenia regulaminu, jest pod wpływem alkoholu lub innych środków,
28
Po zameldowaniu, Gość otrzymuje klucz do pokoju i drzwi zewnętrznych oraz Kartę Pobytu, która jest jednocześnie zaproszeniem do kolejnej wizyty i daje jej posiadaczowi 10% zniżkę w sezonie letnim.
29
Osoby niezameldowane mogą przebywać w pokoju hotelowym do godziny 22.00.
30
Przebywanie osób niezameldowanych w pokoju hotelowym Gościa po godzinie 22.00 jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez najmującego pokój Gościa na odpłatne dokwaterowanie mu tych osób do pokoju. Dokwaterowanie każdej osoby nastąpi według ceny dostawki dla osoby dorosłej wg Cennika.
31
Po zakończeniu pobytu, Gość dokonuje ostatecznego rozliczenia i zwraca klucz do pokoju, pracownikowi recepcji.
32
Za zgubienie klucza naliczona zostanie opłata specjalna przewidziana w Cenniku.
33
Recepcja czynna jest w sezonie letnim od 8.00 do 20.00 a w zimowym do 18.00. Późniejszy przyjazd, po zamknięciu recepcji, należy uzgodnić a po przyjeździe zatelefonować pod wskazany nr telefonu w celu przywołania obsługi.
34
Opłatę za pobyt dokonuje się w recepcji w dniu przyjazdu lub najpóźniej w dniu wyjazdu. Zapłaty można dokonać gotówką lub kartą płatniczą. W wyjątkowych, uzgodnionych sytuacjach płatność za usługę możliwa jest przelewem na rachunek bankowy.
35
Recepcja na życzenie gościa wystawia rachunek.
36
Monitorowany parking jest bezpłatny.
37
Istnieje możliwość z odpłatnego skorzystania z bezpiecznego garażu na samochód lub motocykl.
38
Bramy klasztorne zamknięte są od godz. 22.30 do 6.30. Późniejszy przyjazd lub wcześniejszy wyjazd należy uzgodnić w recepcji.
39
Cały teren Pustelni jest monitorowany a obraz z kamer rejestrowany. Gość przybywający do Pustelni wyraża tym samym zgodę na przetwarzanie własnego wizerunku oraz swoich zachowań. Obraz z monitoringu dostępny jest tylko dla upoważnionych pracowników Pustelni. Pokoje gości nie są objęte monitoringiem.
40
Dzieci mogą przebywać w Pustelni wyłącznie pod opieką dorosłych opiekunów.
41
Za zachowania dzieci, w tym poczynione szkody odpowiadają opiekunowie prawni dzieci.
42
Zorganizowane grupy dziecięco-młodzieżowe mogą korzystać z Pustelni wyłącznie pod opieką wyspecjalizowanej kadry wychowawców.
43
Pustelnia jest przygotowana na przyjęcie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przyjazd takiej osoby należy zgłosić w recepcji.
44
Goście mogą otrzymać kartę stałego klienta – Karta Przyjaciela i Karta VIP, które uprawniają do uzyskania zniżek, rabatów i innych przywilejów zawartych w Regulaminie Karty. Kartę Przyjaciela można otrzymac w recepcji. Kartę VIP wręcza osbiście dyrektor Pustelni.
45
Również Goście, którzy zapisali się do newslettera Pustelni i polubili stronę Pustelni na Facebooku mają prawo do odpowiednich rabatów i zniżek wg cennika
46
Pustelnia respektuje również Kartę Dużej Rodziny wydawaną przez inne instytucje. Przywileje KDR dotyczą dwojga rodziców oraz trójki i więcej dzieci w wieku do ukończenia 14 lat. Z przysługujących zniżek można skorzystać tylko wtedy gdy cała rodzina przybywa do Pustelni w komplecie. Zniżka dotyczy cen za nocleg ze śniadaniem i zwiedzania z przewodnikiem oraz innych usług sezonowych i okazjonalnych o których poinformuje recepcja.
47
W każdej sytuacji możliwe są negocjacje zarówno co do standardu jak i cen za pobyt w Pustelni.
48
Na terenie całej Pustelni panuje cisza. Goście - turyści są proszeni o uszanowanie osób wypoczywających. Cisza nocna obowiązuje od 23.00 do 7.00
49
Na terenie Pustelni obowiązuje zakaz palenia papierosów. Służą do tego tylko wyznaczone miejsca. Za złamanie zakazu palenia grozi kara finansowa określona w Cenniku.
50
W Pustelni obowiązuje zakaz wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych w pokojach.
51
Opuszczając pokój należy sprawdzić, czy nie zostały zabrane elementy wyposażenia Pustelni. W przypadku stwierdzenia braków gość może zostać dodatkowo obciążony a w przyszłości Pustelnia może odmówić przyjęcia go.
52
Zabytkowe obiekty Pustelni są udostępnione do zwiedzania dla turystów. Zasady zwiedzania i cennik opłat za zwiedzanie z przewodnikiem są ujęte w oddzielnym Regulaminie Zwiedzania Pustelni.
53
Ogrody klasztorne są dostępne dla gości i zwiedzających. Obowiązuje oddzielny Regulamin Korzystania i Zwiedzania Ogrodu Klasztornego Kościół pokamedulski prowadzi działalność duszpaste
54
Kościół pokamedulski prowadzi działalność duszpasterską. Sprawy kancelaryjne, Mszę św., udzielanie sakramentów i sakramentaliów, załatwiają księża w kancelarii.

Standard pokoi:

1
Nocleg: satynowa, biała pościel z jaśkiem i dodatkowym kocem. W łazience: ręczniki 2 szt./os. mydełko, szampon, papier. Suszarka, żelazko, deska do prasownia są dostępne do wypożyczenia na recepcji. Sprzątanie pokoi, wymiana ręczników i zmiana pościeli odbywa się na życzenie gości na życzenie gości
2
Woda mineralna w pokoju (0,5 l/os.)
3
Pokoje nie są wyposażone w odbiorniki RTV (w hallu jest ogólnie dostępny telewizor).
4
W pokojach są aparaty telefoniczne do rozmów wewnętrznych. Rozmowy zewnętrzne łączy recepcja.
5
Wi-Fi dostępne jest w wyznaczonych miejscach Pustelni. Hasło dostępu do Wi-Fi można uzyskać w recepcji.
6
W recepcji jest sejf przeznaczony na depozyty Gości. Hotel ma prawo odmowy przyjęcia na przechowanie pieniędzy, papierów wartościowych i cennych przedmiotów, w szczególności kosztowności i przedmiotów mających wartość naukową lub artystyczną, jeżeli zagrażają one bezpieczeństwu albo mają zbyt dużą wartość w stosunku do wielkości lub standardu hotelu albo zajmują zbyt dużo miejsca.

Polityka bezpieczeństwa danych osobowych

1
Pustelnia Złotego Lasu jako Administrator Danych Osobowych odpowiada za przestrzeganie polityki bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych.
2
Pustelnia Złotego Lasu przetwarza dane osobowe potrzebne w celach koniecznych do zameldowania Gościa zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.