Rekolekcje i dni skupienia

Turnus pustelniczy VI

Posłuchaj, co Bóg mówi do Ciebie.


Aby usłyszeć co Bóg do nas mówi, trzeba nam zamilknąć i w ciszy kontemplować Jego Słowo, po to by je przyjąć i żyć nim na co dzień.
Jeśli pragniesz przeżyć głębsze doświadczenie duchowe, w atmosferze ciszy i modlitwy, odetchnąć od codziennego zgiełku miasta, to zapraszamy Cię na Turnus Pustelniczy do Pustelni Złotego Lasu w dniach 24 – 30 czerwca.
Turnus rozpoczyna się obiadokolacją w dniu przyjazdu, kończy po śniadaniu w dniu wyjazdu.
Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w całym Turnusie Pustelniczym, mogą wziąć udział w jego części.

Plan dnia Turnusu Pustelniczego :
7.30 - modlitwy poranne w kaplicy
8.00 - śniadanie w refektarzu
9.00 - 12.00 - czas na indywidualną modlitwę w ciszy, możliwość spowiedzi świętej, rozmowy z kapłanem, lekturę duchową, odpoczynek, spacer, pracę w ogrodzie
12.00 - Anioł Pański
13.00 - obiad 
14.00 - 18.00 - czas na indywidualną modlitwę w ciszy, możliwość spowiedzi świętej, rozmowy z kapłanem, lekturę duchową, odpoczynek, spacer, pracę w ogrodzie
18.00 – Msza Święta
18.30 -  kolacja w refektarzu
20.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy, na zakończenie Apel Jasnogórski

Opłata za udział w turnusie wynosi :
Nocleg w pokoju 2 - osobowym - 160 zł za dobę/ 1 osoba
Nocleg w pokoju 1 - osobowym dopłata 50 zł od osoby
Osoby, które nie dysponują wystarczającymi środkami na opłacenie turnusu, prosimy o kontakt, abyśmy mogli znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Rekolekcje

Nasze rekolekcje "Modlitwa w ciszy" są okazją do duchowego "wyjścia na pustynię". Modlitwa to okazja do rozmowy z Bogiem, o którą warto szczególnie zadbać w okresie Wielkiego Postu. Przestrzeń klasztoru, a więc klimat ciszy i odosobnienia może Wam pomóc w doświadczeniu obecności Boga. Potrzebujemy takiego czasu i miejsca by być sam na sam z Bogiem. Proponujemy Wam całkowite milczenie, uczestnictwo w Liturgii Godzin, modlitwę indywidualną, rozważanie Pisma Świętego oraz lekturę duchową. Podczas całych rekolekcji będzie możliwość rozmowy indywidualnej i spowiedzi św. Piękno przyrody otaczającej nasz klasztor sprzyja również odpoczynkowi. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w całych rekolekcjach, mogą wziąć udział w ich części, zaczynając od piątku.

Rekolekcje

Przez ponad dwa wieki w klasztorze trwały nieustanne rekolekcje oparte na trzech podstawowych zasadach życia duchowego mnichów: milczenie, modlitwa, samotność.

Współcześnie, w tym samym duchu kamedulskiej obecności w Pustelni organizowane są rekolekcje w oparciu o kamedulską zasadę „Żyć sam na sam z Bogiem”. Mają charakter wspólnotowy oraz indywidualny. 

Czas odnowy relacji z Jezusem

Rekolekcje to niesamowity czas, w którym można zatrzymać się na chwilę, spojrzeć na siebie i swoje życie z innego punktu widzenia, z Bożego punktu widzenia. To czas odnowy relacji z Jezusem, nabrania sił na codzienność a także weryfikacja swojej wiary.

Rekolekcje stałe:

  • Indywidualne Rekolekcje Ciszy

  • Rekolekcje kapłańskie

  • Rekolekcje ze św. Ritą

  • Rekolekcje Apostolstwa Margaretka

  • Rekolekcje dla różnych grup zorganizowanych

  • Rekolekcje z pracą

  • Rekolekcje dla rodzin

  • Dni skupienia

Dojazd

Zobacz, jak do nas dojechać

Pustelnia Złotego Lasu zlokalizowana jest 3 km na wschód od miejscowości gminnej Rytwiany, w powiecie staszowskim (woj. świętokrzyskie). Rytwiany leżą w ciągu drogi wojewódzkiej 764 w odległości ok. 5 km od Staszowa i 14 km od Połańca.


Tarcza Finansowa 2.0 Funduszu Rozwoju dla Mikro, małych i średnich firm

© 2024 Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by lemonpixel booking by hotres

left
right
Dorosłych
-
+
Zamknij