Różańcowy Opłatek

Wizyta duszpasterska.
14/01/2019
Abyśmy byli jedno
21/01/2019
Wizyta duszpasterska.
14/01/2019
Abyśmy byli jedno
21/01/2019
Pokaż wszystko

Różańcowy Opłatek

W minioną niedzielę, na radosnym spotkaniu opłatkowo-noworocznym spotkały się siostry różańcowe należące do dwóch Kół Żywego Różańca, które od wielu lat działają przy klasztornym kościele Zwiastowania NMP w Rytwianach.
Panie należące do Róż Różańcowych, jako główne zadanie podejmują się odmawiać codziennie przynajmniej  jeden dziesiątek różańca, tak aby cała Róża czyli 20 osób odmówiły w ciągu jednego dnia cały różaniec (po 5 tajemnic z 4 części). Ponadto Siostry Różańcowe angażują się w wiele dzieł prowadzonych przy naszym kościele: w każdą I niedzielę miesiąca jest „różańcowa”  Msza św. – czytają Słowo Boże i modlitwę wiernych, przynoszą do ołtarza dary; na co dzień dbają o czystość świątyni i otoczenia; włączają się w organizację klasztornych imprez (m.in. przygotowują kilka tysięcy pierogów na „Leśną Aptekę”).
W spotkaniu, które miało bardzo uroczysty charakter, obok sióstr różańcowych i księży wzięło udział także kilkoro gości, m.in. p. Andrzej Wawrylak, który przygrywał do wspólnego śpiewu kolęd.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *