Różańcowy Opłatek

Wizyta duszpasterska.
14/01/2019
Abyśmy byli jedno
21/01/2019
Pokaż wszystko

Różańcowy Opłatek

W minioną niedzielę, na radosnym spotkaniu opłatkowo-noworocznym spotkały się siostry różańcowe należące do dwóch Kół Żywego Różańca, które od wielu lat działają przy klasztornym kościele Zwiastowania NMP w Rytwianach.
Panie należące do Róż Różańcowych, jako główne zadanie podejmują się odmawiać codziennie przynajmniej  jeden dziesiątek różańca, tak aby cała Róża czyli 20 osób odmówiły w ciągu jednego dnia cały różaniec (po 5 tajemnic z 4 części). Ponadto Siostry Różańcowe angażują się w wiele dzieł prowadzonych przy naszym kościele: w każdą I niedzielę miesiąca jest „różańcowa”  Msza św. – czytają Słowo Boże i modlitwę wiernych, przynoszą do ołtarza dary; na co dzień dbają o czystość świątyni i otoczenia; włączają się w organizację klasztornych imprez (m.in. przygotowują kilka tysięcy pierogów na „Leśną Aptekę”).
W spotkaniu, które miało bardzo uroczysty charakter, obok sióstr różańcowych i księży wzięło udział także kilkoro gości, m.in. p. Andrzej Wawrylak, który przygrywał do wspólnego śpiewu kolęd.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *