Słowo Kapelana

Słowo Kapelana
25/12/2022
Smakować Słowo
29/12/2022
Słowo Kapelana
25/12/2022
Smakować Słowo
29/12/2022
Pokaż wszystko

Słowo Kapelana

ZASTANÓW SIĘ!!!

Zastanów się jak przeżyłeś ubiegły rok, blisko z Bogiem, w towarzystwie Jezusa i Ducha Świętego, czy zostawiłeś Ich gdzieś na uboczu?

Czy dzień zaczynałeś od znaku krzyża św. i modlitwy, czy wszystkie prace rozpoczynałeś w Imię Boga i na Jego chwałę, czy w ogóle nie pamiętałeś o Nim i pracowałeś nawet w niedzielę i święta?

Czy radości przeżywałeś z Jezusem, czy dziękowałeś za nie i cieszyłeś się z Nim, czy nie pamiętałeś o Nim wcale?

A kiedy przyszły kłopoty, choroby, zmartwienia, kiedy miałeś przeróżne problemy, czy prosiłeś Ducha Świętego, aby Cię oświecił, prowadził, jak masz postępować, czy sam borykałeś się z trudnościami?

Minął Rok, czy przeżyłeś bracie i siostro każdą chwilę tego Roku Świętego z Bogiem. Zwracałeś się do Niego jak do Najlepszego Ojca, Przyjaciela i Lekarza.

Bóg zesłał Ci swojego Syna Jezusa Chrystusa, który po śmierci zmartwychwstał i żyje pośród nas, dziel więc z Nim wszystkie radości i smutki w nowym roku i nowym wieku! Proś Ducha Świętego, a On przyjdzie ze światłem i radą jak masz postępować.

Jesteś dzieckiem Boga, a dobre dziecko odwiedza swojego Ojca. Dlatego nie opuszczaj niedzielnej Mszy Św., karm się często Ciałem Jezusa Chrystusa, które jest pokarmem na życie wieczne i najlepszym lekarstwem na choroby duszy i ciała. Proś Ducha Świętego o siedmiorakie dary dla siebie i najbliższych, a wtedy będzie Ci łatwiej żyć.

Kiedy przechodzisz koło Domu Bożego nie omijaj Go obojętnie, ale chociaż na chwilę wstąp, aby odwiedzić Jezusa w Najświętszym Sakramencie, pokłonić Mu się i powierzyć wszystkie swoje sprawy.

Przygarnij nowonarodzoną Bożą Dziecinę do swojego serca i idź z Nim w codzienność, a będziesz radosny i szczęśliwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *