Święta na rytwiańskiej nekropolii

Misje parafialne na półmetku.
20/10/2018
Cmentarz w klasztornych kryptach
31/10/2018
Misje parafialne na półmetku.
20/10/2018
Cmentarz w klasztornych kryptach
31/10/2018
Pokaż wszystko

Święta na rytwiańskiej nekropolii

Początek listopada to tradycyjnie nasze wizyty na cmentarzach i modlitwa za zmarłych.

Uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 listopada i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – 2 listopada to dni modlitwy i pamięci o zmarłych.
Dary duchowe składane naszym bliskim czyli modlitwę, Mszę św., Odpust zupełny, wypominki i naszą osobistą zadumę nad grobami, łączymy z pracami porządkowymi, ustawianiem kwiatów i paleniem zniczy.

Przeżywajmy ten czas w duchu chrześcijańskim. Odrzucajmy obce, pogańskie zwyczaje narzucane zwłaszcza młodym, które mają na celu zakłócić zadumę i refleksję a skierować uwagę na zabawę i żarty z poważnych spraw. Ponadto obchodzenie tzw. Halloween naraża na kontakt ze złem. Pamiętajmy jednak: dynia to nie diabeł. Dynia to roślina. Problem jest w głowie i sercu – gdzie rzez głupotę i nieodpowiedzialne zachowania możemy zaprosić szatana. A to już nie żarty!

Skorzystajmy z oferty Kościoła.

Zapraszamy do Pustelni i na rytwiański cmentarz. Razem będziemy modlić się za naszych zmarłych. Szczegółowy program nabożeństw z załączeniu.

W uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczyć w całej Mszy św. a nie tylko „być” (na chwilę) w kościele i na cmentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *