Święta, Święta i Oktawa!

Pustelnia zawsze piękna!
26/04/2019
ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
28/04/2019

Święta, Święta i Oktawa!

Pełne tradycyjnych, duchowych przeżyć były tegoroczne Święta Wielkanocne. Kilkadziesiąt osób, Gości spędzało ten czas z nami w Pustelni.
W Wielki Czwartek kapłani pojechali do konkatedry na Mszę Krzyżma z Biskupem.
Wieczorem uwielbienie Chrystusa w Eucharystii i Sakramencie Kapłaństwa. Robi wrażenie: „… jeśli cię nie umyję, nie będziesz miła udziału ze Mną”. „Panie nie tylko nogi:  i ręce i głowę”. Potem Ciemnica i adoracja. Dla swoich księży wierni mieli kwiaty i dobre życzenia.
Wielki Piątek: O 3 po południu: „Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas …”. Uwielbienie Chrystusa w Słowie Pasji; w Krzyżu – „Oto drzewo Krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata” i w grobie – „Wykonało się”.

Wielka Sobota: rano – poświęcenie pokarmów. Wieczorem: Chrystus uwielbiony w ogniu; w świecy Paschalnej; „w potężnym śpiewie całego  ludu”; w odnowionych przyrzeczeniach chrzcielnych; w Słowie 8 czytań i Ewangelii; w uroczystym Gloria przy dźwięku dzwonów; w Eucharystii i Alleluja!

WIELKAnoc o 6 rano: „Wesoły nam dzień dziś nastał … Tego dnia Chrystus zmartwychwstał. Alleluja, Alleluja”. … i tak 3 razy wokół kościoła.

Prawdziwie Zmartwychwstał, rozlegało się w klasztornym refektarzu podczas dzielenia się jajkiem i święconką. A barszcz wielkanocny z chrzanem skończył się … dopiero we wtorek. Wielkanocne śniadania trwało dobrych kilka godzin ale musiało być przerwane bo nadszedł czas na obiad.

Po południu goście spotkali się z naszymi przyjaciółmi artystami. Była poezja i proza oraz muzyka i śpiew. Zdjęcia, dzięki p. St. Ratusznikowi są tu: https://photos.google.com/share/AF1QipMUObBEkBa00WTdxUUceNGn8VMR2hlYfmjHEj7o70LlVur3StmqVRGFCO8oFJM3ng?key=aUY4N2pIbWI3TUZISGQ5Q0lzZTZZWXZ4VHdfTjR3

W II dzień Świąt było wszystka jak trzeba: po śniadaniu Msza św.  a potem to już tylko … woda i woda.

Od wtorku do piątku Goście leniwie zaczęli się rozjeżdżać. Niektórzy zostali na majówkę. Inni obiecali przyjechać w wakacje albo na Boże Narodzenie.

A my… dziś znów spotkamy Pana Jezusa i poznamy Go przy łamaniu Chleba. Zapraszamy na codzienną Mszę św. o godz. 18.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.