Święto Policji

Anna, wynagrodzicielka
20/07/2022
ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
23/07/2022

Święto Policji w Pustelni Złotego Lasu

Staszowscy stróże prawa Komendy Powiatowej Policji w Staszowie obchodzili po raz osiemnasty doroczne Święto Policji 19 lipca 2022 r. w Kościele Rektoralnym rytwiańskiej Pustelni. Uroczystości przewodniczył, ks. Wiesław Kowalewski, kapelan policji.

W uroczystości wzięli udział  mł. Insp. Komendant Powiatowy Policji Grzegorz Majsak oraz Pierwszy Zastępca kom. Jacek Rozczypała a także funkcjonariusze, pracownicy i ich bliscy.

Obecni byli kapłani z dekanatu staszowskiego. Kazanie wygłosił ks. Edward Zieliński emerytowany proboszcz parafii Św. Barbary w  Staszowie.  Z kolei ks. Szczepan Janas dziekan dekanatu staszowskiego i Proboszcz parafii pw.
Św. Bartłomieja w Staszowie złożył życzenia policjantom i podziękował za dotychczasową współpracę. Uczestniczyli także ks. Grzegorz Jeż – Proboszcz parafii pw. Św. Barbary w Staszowie oraz ks. Jacek Paluch kapelan z Pustelni Złotego Lasu.

Ks. Wiesław życzył funkcjonariuszom i pracownikom policji, by wykonywana przez Nich służba była szanowana i należycie wynagradzana. Zapewnił o codziennej modlitwie w intencji  bezpieczeństwa dla policjantów i ich rodzin.

„Niech Święto Polskiej Policji będzie też okazją do podziękowania Bożej Opatrzności za opiekę i dniem wspólnej modlitwy o błogosławieństwo dla Policjantów i Policjantek w wypełnianiu zawodowej misji oraz życiu osobistym”- dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.