TWOJE ŻYCIE PIĘKNE JAK „WDOWI GROSZ”

STUDNIA
25/10/2020
ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
01/11/2020

TWOJE ŻYCIE PIĘKNE JAK „WDOWI GROSZ” 

Często zastanawiasz się ile dajesz od siebie Bogu? Ile jesteś w stanie poświęcić by Mu służyć, ile by być przy Nim? – często te właśnie pytania nurtują w naszych głowach. Często także mamy wrażenie, że nie mamy Bogu nic do zaoferowania, że stajemy przed Nim z pustymi rękami, z naszym pustym sercem. Mamy nieraz także wrażenie, że poza naszą słabością, czy też kolejnymi upadkami nie możemy Bogu nic zaoferować, bo jesteśmy tak słabi.

Ale ile razy na modlitwie tej porannej czy wieczornej wołamy do Boga: „Powiedz mi, co mam robić?!” Ile razy wtedy chcę uciec, zostawić wszystko, dać sobie spokój, zwłaszcza gdy widzę brak odpowiedzi. Być może czasem czujesz się wtedy jak uboga wdowa myśląc, że nie masz Bogu nic do zaoferowania. Być może są dni, kiedy wydaje Ci się, że masz tylko smutek, łzy, słabość, bezradność w swoim życiu i, że to ci tylko pozostało.

A Bóg wtedy mówi do Ciebie: „Nie odchodź. To, co masz mi wystarczy. Wystarczy mi twoja słabość. Wystarczy mi twoja obecność. Chcę mieć ciebie blisko siebie blisko swojego miłującego serca.”

Uwierz mi, Bóg chce ten dar taki, jaki on jest od Ciebie przyjąć. Jemu to wystarczy. Wystarczy Mu, że jesteś przy Nim, z tym wszystkim, co masz – nawet jeśli wydaje Ci się to nieatrakcyjne i niegodne. Lub też słabe w Twoich oczach. On się cieszy, bo jesteś prawdziwy. Bo stajesz z tym, co w danej chwili nosisz w sercu, nie udajesz. Wdowi grosz jest przede wszystkim symbolem ofiary wypływającej prosto z serca. Nie liczy się̨ suma, ale intencja i szczerość́ w oddaniu tego co mamy.

Nasze życie, często wydaje się dla nas czymś́ malutkim, znaczącym niewiele, może nawet niepotrzebnym tak jak te dwie monety, ten wdowi jeden grosz. Jednak, jeżeli ofiarujemy je w całości jako wszystko, co możemy dać́, może stać się prawdziwym skarbem w oczach Boga! I warto abyś o tym pamiętał.

xjacpal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.