WIELKI POST CZAS PRZEMIANY

ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
21/02/2021
Wielki Post 2021
22/02/2021
ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
21/02/2021
Wielki Post 2021
22/02/2021
Pokaż wszystko

WIELKI POST CZAS PRZEMIANY

WIELKI POST CZAS PRZEMIANY 

Środą popielcową rozpoczynamy wyjątkowy czas w Kościele, czas Wielkiego Postu, którego pierwszym znakiem jest posypanie głów popiołem, wyrażające wolę przemiany naszego życia. Przyjmując popiół robimy krok na drodze naszej przemiany. Ale kiedy czynimy ten pierwszy krok, trzeba aby w kolejne dni Wielkiego Postu czynić kolejne kroki na drodze naszej życiowej przemiany. Byłoby niedobrze, gdyby przez te czterdzieści dni Wielkiego Postu nie dokonywała się w nas żadna przemiana, a przecież także w tym celu, w celu przemiany, możemy podejmować konkretne postanowienia, które pomogą nam zerwać z grzechem. Pomocą na drodze naszej przemiany i nawrócenia oraz realizacji naszych postanowień są wskazania wypływające z ewangelii: post, modlitwa i jałmużna, których także nie może zabraknąć w tym świętym czasie.

A to, co jeszcze pogłębiać będzie nasze przeżywanie Wielkiego Postu to mocno zakorzenione w naszej tradycji nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale, które pomagają nam w pełnym spojrzeniu na ogrom trudu i cierpienia, jakie Pan Jezus podjął dla naszego zbawienia.

Niech ten czas dany nam od Boga, będzie przez nas wszystkich dobrze przeżyty i wykorzystany, aby prawdziwie dokonała się w nas przemian serc i jeszcze pełniejsze zwrócenie swojego życiu ku Chrystusowi – naszemu zbawicielowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *