ZAUFANIE

ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
17/01/2021
ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
24/01/2021
ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
17/01/2021
ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
24/01/2021

ZAUFANIE

W najboleśniejszych i najbardziej zniechęcających chwilach nie jest łatwo ufać Panu i oddawać Mu chwałę. Gdy jednak nasza sytuacja staje się nie do zniesienia, pokrzepiać powinna nas nieustająca wiara w obecność w naszym życiu Boga. Bóg wzmacnia Nas i zapewnia o swojej niezmiennej dobroci, nieograniczonej mocy i podtrzymującej łasce.

Są̨ też takie chwile w naszym życiu, kiedy jesteśmy w szczególny sposób zapraszani do tego, aby wszystko zacząć od nowa. Nowy rok, który przyszedł i trwa już od jakiegoś czasu  jest dla każdego z Nas czasem wielu postanowień́. W tym nowym roku w blasku betlejemskiej stajni, popatrzmy więc z nadzieją na swoje życie. Jezus przyszedł po to na ziemię, aby pokazać́ drogę i światło do wyjścia z kłopotów duszy i ciała. Pamiętajmy o Jego słowach skierowanych do nas „Ja jestem Twoją mocą̨ niczego się̨ nie lękaj”! Warto więc sobie wziąć te słowa do serca i przestać́ ufać́ tylko swoim zdolnościom, amuletom, horoskopom, a zacząć ufać́ Jezusowi. On jest z nami w najmniejszym ułamku sekundy, zawsze i wszędzie. Wie o nas wszystko i pragnie nas chronić́ przed trudnościami. Tylko wierząc w Niego znajdziemy rozwiązanie swoich problemów a przede wszystkim sens naszego życia.

Warto zapamiętać, że Bóg nie zostawia nas samych. On towarzyszy nam w próbach. Nawet jeśli nasze cierpienie nie skończy się po tej stronie wieczności, Pan na zawsze pozostanie wszechmocny, wierny i dobrotliwy. Możemy polegać na Jego nieustającej i serdecznej obecności.

„Wiara opiera się na niezmiennej naturze wszechmogącego Boga, a nie na naszych okolicznościach. „

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *