ZNAK FIRMOWY

ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
18/10/2020
Zasady obowiązujące w związku z nową falą pandemii koronawirusa
18/10/2020

ZNAK FIRMOWY

Każdy człowiek odnosi korzyść, gdy jest kochany. Jednak największą korzyść odnosi ten, kto kocha innych, daje siebie. Człowiek stworzony na obraz i podobieństwo Boże nie może bowiem w pełni zrealizować samego siebie inaczej jak tylko poprzez miłość, czyli przez bezinteresowny, szczery dar z samego siebie, ze swojego życia.

Św. Josemaria Escirva stwierdza, że „najważniejszym apostolstwem jaki chrześcijanie mogą czynić na świecie, najlepszym świadectwem wiary, jest współpracować, by wewnątrz Kościoła zawsze panował klimat autentycznej miłości”. Może warto więc zacząć́ od małych kroków, od drobiazgów, by zobaczyć w drugim człowieku Jezusa, któremu możemy pomóc?

Bez wzajemnej miłości trudno sobie wyobrazić́ normalne funkcjonowanie w domu, w pracy, na ulicy czy w parafii. Dlatego często szukajmy miłości wokół siebie. Wokół nas jest tak wielu ludzi, również̇ takich, o których można powiedzieć́ „to dobry człowiek”. Niektórzy jednak stwierdzają̨: „dobroć́ dla innych” nie zawsze jest niestety znakiem firmowym chrześcijan. Co trzeba zrobić́, aby to nie była prawda? Jak kochać́ tych, których nienawidzimy z racji na wyrządzoną krzywdę̨, których wpisaliśmy na swoją „czarną listę̨”? W jaki sposób troszczyć́ się o to, by nasze chrześcijaństwo nie zamieniło się w pustosłowie? To pytania, na które każdy z nas musi sobie sam odpowiedzieć́, a potem odpowiedzi przemienić́ na konkretne czyny i zachowania…

xjacpal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.