Życiowy zwrot

ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
01/03/2020
ks. dr Lucjan Bielas – UP JPII
08/03/2020

Życiowy zwrot

Wielu sytuacji w życiu nie jesteśmy w stanie odpowiednio zinterpretować i właściwie zrozumieć. Szczególnie, kiedy przychodzą na nas niespodziewanie – tak trochę, jak „grom z jasnego nieba”. Dla jednych będzie to okazja do postawienia sobie pytania – czemu ma to służyć? Inni z kolei mogą całkowicie stracić chęć i zapał do życia.

Każdy z nas nosi jakiś bagaż doświadczeń
i życiowych „zwrotów”. Nie ma takich zdarzeń w życiu, które byłoby bez znaczenia. Nawet jeśliby – na pierwszy rzut oka – wydawały się niezrozumiałe i przerastające nasze fizyczne bądź duchowe możliwości, to warto pamiętać, że Pan Bóg nigdy nie zostawia człowieka samego.

Wielki Post, który się rozpoczyna ma za zadanie ukierunkować naszą świadomość na możliwość dokonania „życiowego zwrotu” w swoim myśleniu, w podejściu do różnych obowiązków. Być może będzie to okazja do zweryfikowania i naprawy wielu relacji. Ten czas 40 dni powinien zaowocować konkretnym dobrem, które objawi się w postaci autentycznej przemiany dotychczasowego stylu życia.

Te rozmaite „zwroty” dotykają nas w różnym czasie. I są okazją zmierzenia się
z nowymi zadaniami. Pomagają rozwinąć potencjał ludzkiej osobowości, który być może dotąd był uśpiony i schowany głęboko jak ewangeliczny talent. Są one także świetną okazją do zdobycia nowego doświadczenia i ubogacenia się o kolejne umiejętności.

Prawdą jest, że to co „nowe” budzi obawy i rodzi wiele pytań oraz wątpliwości. Kiedy jednak postaramy się popatrzeć na to wszystko z perspektywy Bożego kierowania, wtedy nawet najbardziej niezrozumiałe sytuacje stają się bardziej akceptowalne
i przyjmowane z większą ufnością i nadzieją.

Każda zmiana czemuś służy. Grunt, żeby wiedzieć czemu ma służyć mój „życiowy zwrot” i dlaczego chcę go podjąć akurat w tym momencie, bądź przyjąć w tych konkretnych okolicznościach życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.