Rekolekcje i dni skupienia

Rekolekcje

Nasze rekolekcje "Modlitwa w ciszy" są okazją do duchowego "wyjścia na pustynię". Modlitwa to okazja do rozmowy z Bogiem, o którą warto szczególnie zadbać w okresie Wielkiego Postu. Przestrzeń klasztoru, a więc klimat ciszy i odosobnienia może Wam pomóc w doświadczeniu obecności Boga. Potrzebujemy takiego czasu i miejsca by być sam na sam z Bogiem. Proponujemy Wam całkowite milczenie, uczestnictwo w Liturgii Godzin, modlitwę indywidualną, rozważanie Pisma Świętego oraz lekturę duchową. Podczas całych rekolekcji będzie możliwość rozmowy indywidualnej i spowiedzi św. Piękno przyrody otaczającej nasz klasztor sprzyja również odpoczynkowi. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w całych rekolekcjach, mogą wziąć udział w ich części, zaczynając od piątku.

Rekolekcje

Przez ponad dwa wieki w klasztorze trwały nieustanne rekolekcje oparte na trzech podstawowych zasadach życia duchowego mnichów: milczenie, modlitwa, samotność.

Współcześnie, w tym samym duchu kamedulskiej obecności w Pustelni organizowane są rekolekcje w oparciu o kamedulską zasadę „Żyć sam na sam z Bogiem”. Mają charakter wspólnotowy oraz indywidualny. 

Czas odnowy relacji z Jezusem

Rekolekcje to niesamowity czas, w którym można zatrzymać się na chwilę, spojrzeć na siebie i swoje życie z innego punktu widzenia, z Bożego punktu widzenia. To czas odnowy relacji z Jezusem, nabrania sił na codzienność a także weryfikacja swojej wiary.

Rekolekcje stałe:

  • Indywidualne Rekolekcje Ciszy

  • Rekolekcje kapłańskie

  • Rekolekcje ze św. Ritą

  • Rekolekcje Apostolstwa Margaretka

  • Rekolekcje dla różnych grup zorganizowanych

  • Rekolekcje z pracą

  • Rekolekcje dla rodzin

  • Dni skupienia

Dojazd

Zobacz, jak do nas dojechać

Pustelnia Złotego Lasu zlokalizowana jest 3 km na wschód od miejscowości gminnej Rytwiany, w powiecie staszowskim (woj. świętokrzyskie). Rytwiany leżą w ciągu drogi wojewódzkiej 764 w odległości ok. 5 km od Staszowa i 14 km od Połańca.


Tarcza Finansowa 2.0 Funduszu Rozwoju dla Mikro, małych i średnich firm

© 2024 Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by lemonpixel booking by hotres

left
right
Dorosłych
-
+
Zamknij