Aktualności

Święto Strażaków

W uroczystość i wspomnienie św. Floriana w Kościele Rektoralnym w rytwiańskiej Pustelni odbyła się uroczysta Msza święta w intencji strażaków i ich rodzin.

Podczas tej uroczystości modlono się w intencji bezpieczeństwa strażaków w ich trudnej posłudze, ale także dziękowano za ich trud, służbę w ochronie i wsparciu dla całej lokalnej społeczności.

Główne przesłanie z homilii, którą wygłosił rektor ks. Wiesław Kowalewski dotyczyły refleksji nad wartościami jakie niesie ze sobą praca strażaka i służba na rzecz drugiego człowieka. Msza święta była wyrazem szacunku i wdzięczności dla strażaków z Kłody, którzy codziennie narażają swoje życie, aby chronić innych.

W uroczystości wzięli udział st. bryg. Grzegorz Rajca Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Wójt Gminy Rytwiany Przemysław Broziński a także Ryszard Noga komendant OSP w Kłodzie wraz z zastępem strażaków i ich bliskimi.

 


Dojazd

Zobacz, jak do nas dojechać

Pustelnia Złotego Lasu zlokalizowana jest 3 km na wschód od miejscowości gminnej Rytwiany, w powiecie staszowskim (woj. świętokrzyskie). Rytwiany leżą w ciągu drogi wojewódzkiej 764 w odległości ok. 5 km od Staszowa i 14 km od Połańca.


Tarcza Finansowa 2.0 Funduszu Rozwoju dla Mikro, małych i średnich firm

© 2024 Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by lemonpixel booking by hotres

left
right
Dorosłych
-
+
Zamknij